اتفاقی نادر در انتخابات مجلس در شهرستان رشت
21 بهمن 94 - 01:21

گیلان آنلاین: با عدم تایید صلاحیت حسن تامینی و رمضانعلی صادق زاده دو کاندیدای مطرح لشت نشایی، شانس تداوم حضور حداقل یک نماینده لشت نشایی از سوی مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی به شدت تقلیل یافته است.

 

 

 

گیلان آنلاین: انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی جمعه 7 اسفند برگزار خواهد شد که بخش لشت نشای شهرستان رشت برخلاف چند دوره اخیر فاقد کاندیدای مطرح و قدرتمند است.

شهرستان رشت به عنوان یکی از حوزه های انتخابیه در استان گیلان دارای 6 بخش لشت نشا، کوچصفهان، سنگر، خمام، خشکبیجار و مرکزی است که مجموعاً نزدیک به 40 درصد جمعیت کل استان را شامل می شود. شهرستان رشت سه نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که در سال های گذشته و در اکثر دوره ها حداقل یکی از نمایندگان رشت اهل لشت نشاء بوده اند. حسن تامینی نماینده رشت در دوره های هشتم و نهم اهل لشت نشاء بود و در هر دو دوره بخش قابل توجهی از آرای خود را از بخش لشت نشاء کسب کرده بود. در دور هفتم مجلس نیز رمضانعلی صادق زاده یکی از نماینده های شهرستان رشت، اهل لشت نشاء بود. در دوره های پیش از آن نیز علیرضا خاک و احمد نصرتی راد اهل لشت نشاء بودند و محمد باقر نوبخت با سابقه چهار دور سابقه نمایندگی مردم شهرستان رشت در مجلس نیز قرابتی خاص با مردم لشت نشاء داشت.

اما در انتخابات پیش رو به نظر می رسد کاندیدای مطرحی از بخش لشت نشاء نخواهیم داشت. با عدم تایید صلاحیت حسن تامینی و رمضانعلی صادق زاده دو کاندیدای مطرح لشت نشایی، شانس تداوم حضور حداقل یک نماینده لشت نشایی از سوی مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی به شدت تقلیل یافته است که این امر اتفاقی نادر طی سال های اخیر در انتخابات مجلس در شهرستان رشت است .

اما نکته حائز اهمیت این است که با این شرایط ایجاد شده آرای عمده مردم رشت به کدام نامزد یا نامزدها تعلق خواهد گرفت که البته باید تا 8 اسفند منتظر ماند تا پاسخ این سئوال روشن گردد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام