به پاس قدردانی از مردم سرزمین سبز که در انتخابات حماسه آفریدند چاپ
پژواک سبزتر از سبز نام ایران از جلگه‌های زرخیر گیلان
9 اسفند 94 - 16:44

گیلان آنلاین: نام نامی ایران از جلگه‌های زرخیز خطه همیشه بهار گیلان پژواکی سبزتر از سبز دارد.

 

 

گیلان آنلاین: این که ایستاده سرافراز و سربلند بر ستیغ سر به آسمان تاریخ، سرزمین من است.

هفت نه، هفتاد شهر عشق و اقلیم ایمان و توحید و حق‌طلبی، وطنی که برای مردم بصیر و آزاده، و خاک پاک گُهربار آن بر منشور بلند بالای بشریت، سرودها و حماسه‌های بسیار رقم خورده است، هنوز اگر گوش بر خاک بگذاری صدای «هَیا بانگ سواران ستیهنده آریایی» را می‌شنوی که تیغ بر ستم کشیده و درفش عزت و افتخار و اقتدار ایران و ایرانی را بالا و بالاتر می‌برند.

از جلگه‌های زرخیز خطه همیشه بهار گیلان تا موج‌های گهربار کاسپین و از سپیدرود پرخروش و پر برکت آن که تا ابد جاری باد، تا جنگل‌های انبوه و شالیزاران حاصلخیز آن، نام نامی ایران مقدس است که پژواکی سبزتر از سبز دارد.

راستی، کجای جغرافیای عظیم جهان ‌می‌توان این همه عظمت، اصالت، علم و ادب و ایثار و شرافت و از خود گذشتگی سراغ گرفت.

ما مردمانی داریم که در سخت‌ترین روزها نان و سیب را به تساوی بین خود تقسیم می‌کنند، دوستی می‌کارند و عشق درو می‌کنند و آنجا که پای شرف و غیرت به میان آید سنگرها و خاک‌ریزها از حضور پر شور و پرشمارشان سرشار می‌شود.

این وطن از پس پیکاری هزاران ساله با سلاطین ستمکار و حاکمان‌جور پیشه برآمده و در عصر جدید با انقلابی یکه و بی‌بدیل بر بالیده و در جنگی هشت ساله از آزمون دشوار جهاد و شهادت، پیروزمندانه سربلند کرده است.

ایران امروز امانت دل‌هایی است که تنها برای خدا تپیدند، امانت پاهایی است که تنها برای خدا گام برداشتند و امانت دست‌هایی است که در جستجوی صلح و دوستی و عدالت بودند.

ایران امروز، ایران آرمان‌های بزرگ و مقدس است و ایرانی امروز ‌انسان آرمان‌خواهی است که برای ساختنِ وطنی آبادتر و آزادتر از عزیزترین چیزهای خود می‌گذرد تا امانت‌دار شایسته‌ای باشد برای آنها که رفتند و با خورشیدی که در لاله‌زار خون خود فروزان شد، خانه را روشن کردند.


یادداشت:سید رضا سید دانش

 نویسنده: سید رضا سید دانش
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام