حجت الاسلام مقداد داداشی: چاپ
عده ای فقط دنبال آشوب هستند/ دادستانی در خصوص هتاکی صورت گرفته نسبت به دکتر رفیعی رسیدگی کند
22 خرداد 95 - 00:00

گیلان آنلاین: آقایانی که رگ گردن گلفت کرده و تهدید می کنند، کمی در مقابل اذهان عمومی پاسخگوی نقصان اعمال خود باشند، چرا وقتی کمر مردم گیلان در اقتصاد و واردات چای و برنج شکست، حرفی نزدند؟

 

 

گیلان آنلاین: در پی اظهارات حجت الاسلام رفیعی و حواشی اخیر، حجت الاسلام مقداد داداشی از فعالان فرهگی استان یادداشتی را منتشر نمود. متن این یادداشت بدین شرح است:

«در ایام رحلت امام در گیلان بودم که برخی خیابان هایش با اروپا فرقی نداشت. برخی با بی حجابی محض و لباس های نیمه عریان در خیابان حضور داشتند، چرا باید وضع استان گیلان اینگونه باشد؟ ۱۰ درصد کنترلی که نیروی انتظامی روی کمربند و سرعت و… دارد را روی حجاب بگذارد. دولت فرهنگ را در کشور رها کرده است و این مسئله بسیار خطرناک است.» این سخنان حجت الاسلام والمسلمین دکتر رفیعی بود، انسان بزرگواری که همواره در کلامش صدق، صفا و دلسوزی وجود داشته و دارد.

اما بلوایی که امروز در رشت در حال وقوع است و صحبتهای عده ای نان به نرخ روز خور، و برگزاری تجمع و تهدید و… داستانی دیگر است که دنبال یک بهانه هستند برای برپایی آشوب، آشوبی که ضعفهای سرشار برخی مسئولین امر در گیلان را در این هیاهو پنهان میکند و باعث میشود فرصت طلبان از این آب گل آلود ماهی بگیرند.

واقعا کجای مطلب ایشان دال بر توهین به مردم گیلان است؟ کجای مطلبشان نادیده گرفتن فرهنگ غنی گذشتگان گیلان است؟ کجای کلامشان دلالت بر تفریح در کنار دریا داشت؟ اساسا کجای صحبتشان دروغ بود؟ این سوال ها و ده ها سوال دیگر که به ذهن می رسد، تنها یک نتیجه در اختیار انسان قرار می دهد و آن اینکه این گونه سوالها و ایجاد تنش ها تنها به یک هدف انجام میشود و آن شانه خالی کردن از مسئولیت است.

فلذا تذکر این چند مطلب را لازم میدانم:

۱_اگرچه همه این هیاهوها بی جهت و باطل است اما با این حال از جناب استاد دکتر رفیعی انتظار می رود در چنین مواردی که می تواند ایجاد تنش کند جانب احتیاط را بیشتر رعایت کنند.

۲_اگر با انصاف به سخنان ایشان نگاه شود این نکته به دست می آید که که ایشان ابداً توهین به مردم گیلان نکرده اند، فلذا از مردم عزیز سرزمینم تقاضا دارم مثل همیشه با دانش و آگاهی قدم بردارند و از عده ای منفعت طلب پیروی نکنند.

۳_آقایانی که رگ گردن گلفت کرده و تهدید می کنند، کمی در مقابل اذهان عمومی پاسخگوی نقصان اعمال خود باشند، چرا وقتی کمر مردم گیلان در اقتصاد و واردات چای و برنج شکست، حرفی نزدند؟ وقتی خط تولید کارخانه های گیلان یکی پس از دیگری به تعطیلی کشیده شد و کارگران گیلانی و خانواده هایشان به فقر کشیده شدند صدایشان در نیامد؟ چرا وقتی محرومیت در شهرهای گیلان هرروز بالاتر رفت فریاد نزدند؟ چرا وقتی همه ی دلسوزان متدین گیلانی از اوضاع نابسامان فرهنگ، از گسترش اعتیاد و رواج طلاق در گیلان شکوایه می کنند آقایان نماینده و مسئول صدایشان در نمی آید؟ وقتی آیت الله قربانی بعنوان نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت به ستوه آمدند و به شماها در تریبون رسمی دستور دادند که «امر به معروف و نهی از منکر» را جدی بگیرید، چرا صدای لبیک شما در نیامد؟ آیا ایشان هم گیلان را نمیشناسند؟ با این پرسشها به وضوح آشکار می شود که اتفاق دقیقا این است که این جنجال ها، تهدیدها و فرافکنی ها تنها وسیله ای برای پوشاندن ضعفهای بی شمار شما آقایان نماینده و مسئول است، و یک عوام فریبی و حرکت پوپولیستی است برای ایجاد محبوبیت کاذب برای خودتان. هیهات! فردای قیامت چطور جواب شهدا را میدهید؟ شمایی که از شهدای مدافع حرم دم میزنید، کجا با اینها دم خور بوده اید؟ کدامشان با شما یار بوده اند؟ کدامشان دلشاد از رفتارهای شما بوده اند؟ آیا آنها از بی خیالی ها و سهل انگاری های شما در مسائل مختلف از جمله فرهنگ و اقتصاد، همواره دل خون نبوده اند و اگر در راه دفاع از حریم تشیع به فیض عظیم شهادت نمی رسیدند امروز همه آنها در مقابلتان سینه ستبر می کردند. پس از این به بعد کمی حیا کرده و از رفقای خون به جگر شده ی ما اینقدر ذکر نام نکنید، خواهشا اینقدر به اسم رفقای شهیدمان نان تان را چرب تر نکنید.

۴_از دادستان محترم دادگاه گیلان بعنوان مدعی العموم انتظار می رود، در خصوص هتاکی انجام شده به روحانی ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر رفیعی، توسط آقای غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی که در بیانیه رسمی منتشره در خبرگزاری ها، به ایشان القاب ناشایستی را نسبت داده اند رسیدگی کنند تا هر انسانی جرئت نکند با سخنانی سست و بی بنیان و با ذکر کلماتی توهین آمیز اینگونه متعرض جایگاه رفیع یک روحانی سرشناس در کشور شود.

۵_از مردم شریف، غیور، مهربان و فهیم استانم خواهشمندم وسیله پیشرفت این مسئولین ضعیف و کم کار را فراهم نکنند و با شرکت نکردن در تجمع های احتمالی و با دامن نزدن به حواشی مانند همیشه درک بالایشان را به نمایش بگذارند.

 

 

 

 

منبع: رنگ ایماننویسنده: مقداد داداشی
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام