وقتی برخی مسئولین گیلان در حجاب فرو می روند چاپ
«بی‌حجابی» برخی زنان ما، به خاطر «در حجاب» ماندن مسئولین ماست
30 خرداد 95 - 00:00

گیلان آنلاین:  طبیعی‌ست وقتی مسئولین ما در حجاب جاه و مقام و قدرت و تکبر فرو روند، بی‌حجابی بروز پیدا می‌کند و پرده از چیزهای دیگری هم می‌افتد.

 

 

گیلان آنلاین: این از عجایب روزگار ماست که هرچه دامنه یک منکر در ایران اسلامی بیشتر می‌شود، به جای آنکه مسئولین مربوطه کمی ته دل‌شان آشوب شود و به فکر راه علاج باشند، کلا اصل قضیه را منکر می‌شوند. این مسئله واقعا عجیب بوده و جای تأمل دارد که چگونه فردی می‌تواند از یکسو جزء مسئولین نظام اسلامی باشد اما از سوی دیگر مخاطرات نظام اسلامی را ندید بگیرد و دست روی دست بگذارد تا کار به جایی که نباید، بکشد.

حقیقتا چه می‌شود مسئولینی را که در هفته گذشته رسما منکر مسئله بی‌حجابی در گیلان شدند؟ آیا ایشان در خیابان‌های شهر تردد نمی‌کنند؟ آیا خودشان یا حداقل اطرافیان‌شان به پارک‌ها، پاساژها، مناطق تفریحی مثل سینماها و ... نرفته‌اند که چنین منکر اصل ماجرا می‌شوند؟ نمی‌دانم آنهایی که چنین چشم بر چالش‌های نظام اسلامی بسته‌اند چگونه می‌توانند فرمانده عملیاتهای فرهنگی مدنظر رهبر انقلاب باشند که باید علیه ولنگاری فرهنگی مذکور توسط معظم له صورت پذیرد؟ به نظر می‌رسد اگر دست ایشان بود، بر روی دغدغه‌های فرهنگی حضرت آقا نیز پرده حجاب می‌انداختند تا کم‌کاری‌های خودشان همچنان در حجاب بماند.

گویا جای حجاب و بی‌حجابی در استان ما عوض شده است. برخی از آنهایی که باید حجاب بر سر و بر تن می‌کردند، بی‌حجاب شده‌اند و بلعکس، آنهایی که باید با مشکلات مربوطه، به نحوی کاملا بی‌پرده و بی‌حجاب مواجه شده و برخورد می‌کردند، در چند لا حجاب خود را پیچانده‌اند که نبینند ماحصل کم‌کاری‌ها و کارنابلدی‌های خویش را. طبیعی‌ست وقتی مسئولین ما در حجاب جاه و مقام و قدرت و تکبر فرو روند، بی‌حجابی بروز پیدا می‌کند و پرده از چیزهای دیگری هم می‌افتد.

حقیقتا مسئولین ما در حجابند که نمی‌روند و جلوی تولیدی‌های این لباس‌های سخیف را نمی‌گیرند. حقیقتا مسئولین ما در حجابند که جلوی قاچاق گسترده لباس‌های نامتعارف را نمی‌گیرند. اگر مسئولین ما در حجاب نبودند، دست روی دست نمی‌گذاشتند تا برخی کارکنان خانم بعضی ادارات و سازمان‌ها، محل کارشان را با سالن عروسی اشتباه بگیرند. و بدتر از آن، برخی دانشجویان دختر دانشگاه‌های استان ما که شرحش، خارج از ادب می‌شود. و ده‌ها کار ریز و درشت دیگر که می‌توان برای مقابله بی‌حجابی انجام داد اما متأسفانه در حجاب بودن مسئولین ما، همه آنها را ابتر گذاشته است.نویسنده: سیدمجتبی نعیمی
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام