نان آوری و نام آوری در این روزها
8 آذر 95 - 00:00

گیلان آنلاین: عده ای با استفاده از رانت مقام و منصب و نام آوری ارثی ،همه تریبون های خبری را اشغال کرده اند. دریغ از اینکه قدمی در جهت حل مشکلات نان مردم بردارند بر طبل نام خود می کوبند.

 

 
گیلان آنلاین: این روزها بهانه ای ست که به کلمه نان بیشتر بیندیشم.
از چند وجه می توان اتفاقات  این روزها را مورد بررسی قرار داد، سیلی سنگین روزگار بر صورت زنی نواخته می شود که به فکر نان است و سیلی زننده ای که او هم اتفاقاً غم نان دارد.
 اینجا تنها مسئله ای که خودنمایی می کند توبیخ کسی ست که خود غم نان دارد، در حالی که برنامه ریزان شهری باید مورد سوال قرار گیرند و پاسخگوی افکار عمومی و پرسش ها باشند که میزان کارآفرینی و اشتغال زایی در دوره مدیریتی شما چه عددی است؟  که حالا با توبیخ سر و ته ماجرا را هم می آورند و پرونده دستفروشی را می بندند.
تا کی باید در پستهای مسئولیتی بی تدبیری را مشاهده کرد و سکوت کرد؟

هنوز زنگ انتخابات به صدا در نیامده، که خواص سیاسی در اردوگاههای انتخاباتی سنگر سازی کرده و نطق های آتشین را آغاز کرده اند و زود هنگام تنور انتخابات را داغ و داغتر می سازند. و این درحالی ست که سخن راندن بسی آسانتر از عمل کردن است.
مردم هم از  این مهم  به خوبی آگاهند.
حال عده ای با بی بصیرتی به غبار آلود ساختن فضای جامعه پرداخته و پروژه سوژه سازی را کلید زده اند و خوراک رسانه ای داغی را برای دشمنان داخل و خارج تدارک می بینند و مایه شرمساری رئیس جمهور می شوند گویا "نام" مسئله مهمتری از "نان" است.
گویا دیگر تمام مشکلات معیشتی و محیط زیستی و سلامت مردم برای مسئولان تکراری و خسته کننده شده است.

عده ای با استفاده از رانت مقام و منصب و نام آوری ارثی ،همه تریبون های خبری را اشغال کرده اند. دریغ از اینکه قدمی در جهت حل مشکلات نان مردم بردارند بر طبل نام خود می کوبند.
در شرایطی که با استناد به صحبتهای حکیمانه رهبری، اتحاد عنصر ضروری نظام محسوب می شود و مردم با سیلی صورت سرخ نگه داشته اند و بر اطاعت از مقام ولایت تاکید دارند، عده ای اندک هنوز بر سر صندلی و تریبون و سخنرانی بر سر و کله هم می کوبند.

شاید این روزها بگذرد اما تاریخ به زیبایی نقش آدمها را آشکار می سازد.
تقوای سیاسی جزء ضروری شخصیتهای مدیریتی ست که اندک اندک در حال رنگ باختن است و به کلمه ای نخ نما تبدیل شده است.
برادر و خواهر گرامی مسئول، لطفا قدمی برای غم نان مردم بردار . توبیخ و عذرخواهی و عزل مشکلی را حل نمی کند.

 

 

 نویسنده: سارا ناصری
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام