حق با دلواپسان بود چاپ
حاشا به غیرتتان که همچون خوارج، علی را مقصر ناکامی جنگ بنامید
27 آذر 95 - 00:00

گیلان آنلاین: حقیقت حال و روز امروز ما گواه تکرار تاریخ است ، هنوز در گوش‌هایم صدای فریادهای علی (ع) را می‌شنوم که می‌فرمود فریب قرآن‌های روی نیزه را نخورید،" آن‌ها دست‌های چدنی زیر دستکشی مخملی دارند". ولی چه کنیم که خواص اهل حق و عوام اهل بصیرت کم هستند.

 

 

 

 

گیلان آنلاین:  محمد پورپیر دانشجوی دکتری اندیشه سیاسی، یادداشتی را برای گیلان آنلاین ارسال کرد که متن آن بدین شرح است:

 در واپسین روزهای سرد پاییز، برگ‌ریزان درخت نیمه‌جان برجام رقم خورد. و تنها افسوس ماند و افسوس و دیگر هیچ و این مثل کسانی است که ازخط ولایت پیروی نمی‌کنند و خود را عالم‌تر از رهبر خود می‌پندارند. و چقدر تاریخ شیرین است، این سرنوشت گذشتگان که هر بار در کالبدی جدید رقم می‌خورد و این انسان چقدر ضعیف است که علی‌رغم خواندن گذشته بازهم آن را تکرار می‌کند.

ما در تاریخ خواندیم که ابوموسی اشعری چگونه فریب حیله‌های دشمن را خورد، ابوموسی آن مرد زاهد بی‌بصیرت چوب اعتماد به دشمن را خورد و صفینی‌ها چوب عدم اعتماد به مولای خود را و پندار ما این بود که این تجربه هیچ‌گاه در تاریخ اسلام تکرار نمی‌شود، گویا تاریخ می‌خواهد بگوید این داستان بشریت است که هرگاه چنین کنید چنان خواهد شد.

حقیقت حال و روز امروز ما گواه تکرار تاریخ است ، هنوز در گوش‌هایم صدای فریادهای علی (ع) را می‌شنوم که می‌فرمود فریب قرآن‌های روی نیزه را نخورید،" آن‌ها دست‌های چدنی زیر دستکشی مخملی دارند". ولی چه کنیم که خواص اهل حق و عوام اهل بصیرت کم هستند.

 فریادهای مولایمان ، نایب الامام را به یاد آورید که می‌فرمود: "آن‌هایی که دم از مذاکره با آمریکا می‌زنند یا با الفبای سیاست بیگانه‌اند یا با الفبای غیرت، " آری ، یعنی سیاست آن نیست که در اوج اقتدار بحث از تعامل کنید و این بی‌غیرتی است که بر سر خون شهیدان هسته‌ای بده بستان‌های سیاسی کنیم.

مگر مولایتان نفرمود : من به مذاکره خوش‌بین نیستم ، آمریکا قابل‌ اعتماد نیست، مذاکره یعنی یک چیز بدهید و یک‌چیز بگیرید، آن‌ها آنچه باید بگیرند را می‌گیرند و آنچه را که باید بدهند را نمی‌دهند. این‌ها همه را شنیدید و حکمیت را بر امام خود تحمیل کردید و باز به دشمن اعتماد کردید و به مولایتان بی‌اعتماد شدید. و چقدر مالک‌ها به ابوموسی‌ها گفتند بگذارید اول معاویه‌ها خلع شوند ولی کو گوش های شنوا و چشمان با بصیرت.

اکنون اگر آزادمرد هستید فریاد بزنید: حق با دلواپسان بود ، همان‌هایی که سینه سوخته اسلام‌اند و اهل بصیرت ، همان‌هایی که به ولی اعتماد دارند و به دشمن بی‌اعتمادند. همان‌هایی که شما آن‌ها را "کذا و کذا" خواندید و متهمشان کردید که سودای قدرت در سر می‌پرورانند.

 اکنون وقت آن است که توبه نمایید  و دست‌های آلوده به مذاکره را با کوشش بی‌امان در جهت اقتصاد مقاومتی تطهیر کنید. و حاشا به غیرتتان که همچون خوارج، علی را مقصر ناکامی جنگ بنامید.

 محمد پورپیر

دانشجوی دکتری اندیشه سیاسی

 نویسنده: محمد پورپیر
به اشتراک بگذارید:

نظرات شما:

نام: Mohsen 29 آذر 1395 ساعت 03:09

جناب اقای پورپیر افرین بر شما که حق مطلب را بجا اوردید گرچه تلخ است اما باید قبول کرد که رهبر عزیزمان به تنهایی و با دلی خون علی وار صبر پیشه کرده اند بنده که خود به رییس جمهور حاظر رای داده ام پشیمانم و از خداوند خواستار بخششم چگونه ممکن است رهبری سه سال زودتر سرانجام مذاکرات را پیش بینی کنند و اما اقایان در خواب باشند
ما گول وعده های صد روزه را خوردیم
چیزی که اساس روش لیبرال هاست فقط فریب است.

نظر دهید - پسندیدم 2

نام: عباس 29 آذر 1395 ساعت 10:09

سلام
من با نظر آقای پورپیر موافقم
وبرای صحبت های آقای پورپیر لایک فرستادم .
خدا ایشون رو حفظ کنند و انشالله با همین تفکر پایدار باشن.

نظر دهید - پسندیدم 4

نام: حسین 29 آذر 1395 ساعت 01:09

باسلام
بنده هم نظر با جناب اقای پورپیر هستم
چرا؟؟؟1- چون صحبت هایشان بیشتر مستند است و واقعیت دارد 2- چون شما آقا رضای عزیز ابتدا بجای حل مسئله و توضیحاتی که خودتان بر اونها معتقد هستید تاکید نکردید و به قول آقای پورپیر شما نیز همچون رئیس جمهور سعی در این دارید تامنتقدین رو بی سواد و خودتون رو متفکر و عالم نشان بدهید
در ادامه باید متذکر بشوم که خواهشا به اصل مطلب توجه کنید و به دور از هرگونه حاشیه باشید
این حاشیه رفتن شما مرا یاد افرادی میاندازد که میخواهند اصل صورت مسئله را پاک کنند

نظر دهید - پسندیدم 4

نام: reza 28 آذر 1395 ساعت 08:09

جناب محمد پور پير متاسفم از اون دانشگاهي كه به شما دكتراي انديشه سياسي ميده . چطور خودت رو انديشمند حوزه سياسي ميدوني بعد زمان حاضر را با زمان امام علي يكي ميدوني ؟؟؟؟ ابوموسي قاضي بود نه رئيس جمهور ، ابوموسي با حكم حاكم به عنوان قاضي انتخاب شده بود ولي روحاني با راي مردم رئيس جمهور شده ، خوارج مسلمان بودند كه از حكومت علي و ساير خلفا سهم ميخواستند ولي برجام با غير مسلمانان قدرتمند و صاحب زور وسازمانهاي بين المللي بسته شده . مولايمان و رهبر فرزانه مان درست فرمودند ولي مشكل از برجام نيست مشكل افرادي مثل معاويه هستنددر داخل و در خارج كه منافعشان در خطر است و مانع اجراي صحيح برجام ميشوند .

نام:پورپیر

با سلام و ادب و احترام خدمت شما برادر مسلمان آقا رضا
البته ادبیات شما یاد آور ادبیات آقای رییس جمهور در قبال منتقدانش بود که آنها را بیسواد و .... خطاب میکرد. که به دور از اخلاق مسلمانی هست.
لازم به ذکر است که ابوموسی اشعری با اکثریت آراء بعنوان نماینده جبهه حق توسط افرادی که فریب قرآنهای روی نیزه را خورده بودند انتخاب شد و در واقع با اکثریت آراء ابو موسی را بر امام علی (ع) تحمیل کردند. جالب این است آنهایی که حکمیت و ابوموسی را بر امام علی (ع) تحمیل کردند کافر نبودند مسلمان بودند در جبهه خودی بودند ولی فریب لبخند دشمن را خوردند.
در واقع ابو موسی نماینده منتخب جبهه حق بود در مقابل عمروعاص نماینده معاویه در جبهه ناحق. و نکته اساسی اینجاست که خوارج بعد از ناکامی در حکمیت ظهور پیدا کرد و اکثر آنها می گفتند ابو موسی مقصر نیست بلکه این معاویه هست که بد عهدی کرد. ولی نگفتند که مگر امامتان علی (ع) نگفت که فریب دشمن را نخورید. چرا مذاکره با معاویه را در دستور کار قرار دادید؟
البته تاریخ درس عبرت است برای آیندگان .

نظر دهید - پسندیدم 3

نظر شما:

security code
تلگرام