رییس شورای شهر رشت: چاپ
سخنرانی چمران در مراسم روز ۹ دی در رشت/ شهرداری پرداختی های بیمه و حقوق کارگران را در اولویت قرار دهد
5 دی 95 - 12:55

گیلان آنلاین: رییس شورای شهر رشت، گفت: شهرداری، پرداختی های بیمه و حقوق پرسنل و کارگران شرکتی و بازرسان در اولویت قرار دهد و با توجه به اینکه در ماه های پایانی سال قرار داریم بودجه پیشنهادی هر چه سریعتر به شورا تحویل گردد.

 

 

 

گیلان آنلاین: مسعود کاظمی در جلسه علنی امروز شورای شهر رشت ضمن گرامیداشت چهارم دی سالگرد شهدای غواص و همچنین پنجم دی ماه سالروز زلزله دلخراش بم، اظهار کرد: در طی سالهای گذشته به دلیل وقوع زلزله در بسیاری از مناطق ایران توجه به مقاوم سازی ساختمان  ها و سازه ها در دستور کار قرار گرفته است و با توجه به نسقی بودن بسیاری از زمین ها و املاک لزوم پیگیری این امر ضروری است.

وی افزود: ایجاد سکونت گاههای غیر رسمی در املاک نسقی موجب بروز مشکلاتی در آینده خواهد شد لذا همه ما موظف به ارایه راهکارهای علمی و عملی برای کیفیت زندگی و تامین شهر ایمن ،مجهز و با هویت هستیم.

رییس شورای اسلامی شهر رشت همچنین به در پیش بودن سالروز هشت و نهم دی ماه اشاره کرد و  گفت: نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق با ولایت است که مقام معظم رهبری نیز در این خصوص بیان داشتند “حماسه نه دی تجلی قدرت خدا و حرکتی ماندگار تاریخ انقلاب اسلامی است”و نیک میدانیم که مردم شهید پرور و فرهیخته رشت یک روز زودتر در حمایت از ولایت فقیه و رهبری در حرکتی خودجوش حماسه ای آفریدند و اوج ولایت مداری خود را نشان دادند و بار دیگر بیعت خود را با رهبری اعلام کردند.

کاظمی اضافه کرد: هفت سال است که همه ساله مراسم پرشکوهی در میدان شهدای ذهاب  در هشتم و نهم دی ماه برگزار می شود و امسال نیز راس ساعت ۱۰ مراسم پرشور میثاق با ولایت در میدان شهدای ذهاب و در نه دی نیز راس ساعت ۱۰ با حضور مهندس چمران رییس شورای شهر تهران در سالن بانک صادرات رشت برپا خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای این حماسه عظیم که برگرفته از قدرت ایمان، بصیرت و عظم و اراده دینی است شورای شهر بر آن شد تا یک خیابان در دست افتتاح را با توجه به این روز پر افتخار به نام ۸ دی نامگذاری و مزین کند.

رییس شورای شهر رشت با یادآوری وقایع روز رشت در سال گذشته عنوان کرد: آنچه در ۱۲ دی ماه سال گذشته و روز رشت اتفاق افتاد نباید بر شعاع عظمت هشتم دی ماه سایه افکند و البته آنچه در روز رشت رخ داد شیرینی هشت دی را در کام دوست داران نظام و انقلاب تلخ کرد.

وی ادامه داد: همه دست اندرکاران برگزاری روز رشت دقت کنند تا قداست خون شهدا شکسته نشود و شئونات اسلامی و دینی رعایت گردد وبا توجه به اتفاقات سال گذشته مراقبت لازم صورت گیرد.

کاظمی در ادامه خطاب به شهردار رشت اظهار کرد: ضمن خدا قوت به تمامی عوامل و کارکنان شهرداری، پرداختی های بیمه و  حقوق پرسنل و کارگران شرکتی و بازرسان در اولویت قرار گیرد، با توجه به اینکه در ماه های پایانی سال قرار داریم بودجه پیشنهادی هر چه سریعتر به شورا تحویل گردد.

وی با بیان اینکه پروژه هایی که کد و ردیف ریالی بودجه برای آن پیش بینی نشده نباید از سوی شهرداری اجرا نشود، گفت: ترافیک مردم شهر رشت را رنج می دهد و از رییس کمیسیون ترافیک شورا انتظار می رود راهکاره های علمی و اجرایی با توجه به حجم ترافیک و نزدیک شدن به روزهای پایانی سال هرچه سریعتر ارایه دهند.

رییس شورای شهر رشت تصریح کرد: پل روگذر باستانی شعار را با بیان زمان انجام پروژه ترمیم و کلیه لاین های آن برای عبور و مرور شهروندان گشایش یابد.

وی با بیان اینکه پیاده روهایی که نیازی به بازسازی ندارند و اندک سالی است که اقدام و اجرا شده اند نباید مجددا تخریب شود، گفت: این امر نوعی حیف و میل بیت المال و اموال شهرداری است.
کاظمی در زمینه لایحه تعیین تکلیف سپیدرود، گفت: با توجه به مصوبه شورا و تشکیل کارگروه بررسی وضعیت لایحه خرید سپیدرود اقدامات لازم صورت می گیرد و دوستان اینگونه برخوردهای قانونی را تحریف ننمایند چون می دانم هیچ یک از اعضای شورا مخالف کمک به این تیم با اصالت که موفقیتش باعث جاری شدن لبخند بر چهره همشهریان محترم بوده نیستند و فقط دغدغه چالش های آتی و محتمل را پیش بینی می کنند.

وی در پایان گفت: کارگروه اصحاب رسانه نیز در شورای شهر فعال شده و فردا نخستین جلسه آن با حضور اصحاب رسانه اعضای شورا برگزار خواهد شد./کاسپین

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام