رئیس مجمع عالی بسیجیان استان گیلان: چاپ
فتنه ۸۸ طرحی از پیش تعیین شده بود
6 دی 95 - 00:00

گیلان آنلاین: رئیس مجمع عالی بسیجیان گیلان حوادث پس از انتخابات ۸۸ را از پیش تعیین شده خواند و گفت: انتخابات یک بستر بود و این اتفاقات ۸ ماهه پیش نیامد بلکه طرحی از پیش تعیین شده بود و انتخابات خروجی این طرح‌ها بود.

 

 

 

گیلان آنلاین: نظرعلی علیزاده صبح امروز در دانشگاه فرهنگیان رشت در شرح وقایع 8 دی و فتنه 88 اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی دنیا به دو بلوک تقسیم شده بود. کشورهای دنیا یا وابسته به بلوک شرق یا شوروی بودند یا وابسته به بلوک غرب یا ایالات متحده بودند.

وی با بیان اینکه اگر آن زمان کشوری از شرق جدا می‌شد باید به زیر سایه بلوک غرب می‌رفت افزود: این ابرقدرت‌ها برای زنده نگه داشتن فضای بین‌المللی هم گاهی سر وصدایی برپا می‌کردند تا به این وسیله بتوانند جهان را هدایت کنند.

رئیس مجمع عالی بسیج استان گیلان با اشاره به ایستادگی امام(ره) در مقابل این دو بلوک قدرتمند دنیا تصریح کرد: در چنین شرایطی رهبری مانند امام(ره) علمی به دست گرفت و انقلاب اسلامی را در سال 57 به پیروزی رساند.

علیزاده گفتمان انقلاب اسلامی را آرمانی جدید خواند و افزود: این انقلاب شکلی جدید از حاکمیت را وارد صحنه کرد. این کشور نوپایی که تازه انقلاب کرده بود در مقابل دو ابرقدرت دنیا ایستاد.

وی دلیل همراهی مردم با انقلاب را ماهیت انقلابی و اصولی آن دانست و گفت: ماهیت انقلاب و اصولی که امام(ره) به آن اعتقاد داشت و مسیر حرکتی که تعیین کرده بود که نه با بلوک غرب و نه با بلوک شرق سازگار بود جمعیت عظیمی را با خود همراه کرد.

عضو جبهه متحد اصولگرایان استان گیلان، جبهه انقلاب را متعلق به همه مردم دانست و بیان کرد: ما یک جبهه انقلاب داریم که از اول انقلاب در همین مسیر حرکت کرده و به پیش آمده است و همه ملت عضو این جبهه هستند مگر کسانی که در سمت دشمنان انقلاب‌اند.

وی با اشاره به جمله امام(ره) که 17 شهریور را به عاشورا تشبیه کرد افزود: امام(ره) می‌فرماید که 17 شهریور مکرر عاشوراست و دشمنان ملت ما مکرر یزید و دوستان یزید هستند و کربلا و عاشورا مکرر تکرار می‌شوند مهم این است ما از حوادثی که اتفاق می‌افتد عبرت بگیریم.

رئیس مجمع عالی بسیج استان گیلان با بیان اینکه تداوم انقلاب بار سنگینی بر دوش جوانان انقلابی امروز خواهد بود گفت: جوانان باید خود را آماده کنند و جریانات را بشناسند و بصیر و آگاه عمل کنند.

علیزاده حوادث جریان انتخابات 88 را از پیش تعیین شده خواند و افزود: انتخابات یک بستر بود اما این حادثه به‌ درستی تبیین و شفاف نشد و این اتفاقات 8 ماهه پیش نیامد بلکه طرحی از پیش تعیین شده بود و انتخابات خروجی این طرح‌ها بود.

وی در تشریح جریان وابسته فتنه به غرب گفت: دشمن طرح خود را در بستر انتخابات عملیاتی کرد. آنها از فضای هیجانی انتخابات برای ورود به این میدان استفاده کردند و عده‌ای که وارد این ماجرا شدند هم به خود هم به ملت ایران ظلم کردند.

عضو جبهه متحد اصولگرایان استان گیلان پیشروی سران فتنه 88 را مشابه منافقین خواند و گفت:  آنها که در این میدان بودند آنقدر جلو رفتند که 17 بیانیه نوشتند که هیچ تفاوتی با بیانیه‌های منافقین زمان انقلاب نداشت.

وی افزود: این افراد تا جایی پیش رفتند که در 16 آذر عکس امام را پاره کردند، در روز قدس به رقص و پایکوبی پرداختند و شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران سردادند و به جایی رسیدند که در عاشورا خیمه‌ها را پاره کردند و شعار می‌دادند انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است.

رئیس مجمع عالی بسیج استان گیلان این اتفاقات را در 6 دی منجر به پدید آمدن  حماسه 8 دی معرفی و اظهار کرد: در آن روزها بسیاری مخالف برگزاری راهپیمایی 8 دی بودند اما مردم حماسه‌ای شکل دادند که درس و عبرتی برای همه شد.

علیزاده با بیان اینکه فتنه 88 عبرتی برای همگان شد تصریح کرد: سران فتنه افراد عادی نبودند. این مسئله به ما می‌فهماند که دشمن پای کار نشسته است باید با بصیرت و شناخت دقیق حوادث را دنبال کنیم در غیر این صورت آسیب می‌بینیم.

وی عبرت این حماسه را حضور و یکپارچگی ملت دانست و گفت: زمانی که در کنار هم قرار گرفتیم همدل و هم زبان شدیم می‌توانیم به موفقیت و پیروزی برسیم اما هر جا پراکندگی و تفرقه بین ما افتاد دچار مشکل شدیم به همین دلیل حضرت آقا تاکید دارند که فضای کشور را دو قطبی نکنید./تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام