فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان خبر داد چاپ
پاکسازی نوار ساحلی شرق گیلان از دام‌های غیرمجاز / جمع‌آوری 100 رشته دام غیرمجاز
11 دی 95 - 20:20

گیلان آنلاین: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان از پاکسازی نوار ساحلی شرق این استان از تورها و دام‌های غیرمجاز شکار پرندگان خبر داد.

 

 

گیلان آنلاین: ساسان اکبرپور بعد از ظهر امروز در نشست حفاظت محیط زیست استان با اشاره به اقدام این نهاد در برخورد با دام‌های غیرمجاز شکار پرندگان اظهار کرد: عملیات پاکسازی مناطق و نوار ساحلی شرق گیلان از تورها و دام‌های غیرمجاز شکار پرندگان پاکسازی شده است.

وی با اشاره به اینکه آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در گیلان شیوع یافته است، افزود: در این راستا گشت و کنترل مشترک واحدهای یگان حفاظت محیط زیست با همراهی نیروهای پاسگاه‌های مستقر در نوار ساحلی حوزه شرق گیلان نسبت به پاکسازی مناطق از تورها و دام‌های غیر مجاز برای شکار پرندگان کردند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان از جمع‌آوری 100 رشته دام هوایی و تخریب بیش از 20 کومه شکار غیرمجاز در راستای عملیات مذکور خبر داد و گفت: عملیات پاکسازی مذکور با مشارکت ماموران یگان حفاظت پاسگاه‌های امیرکلایه، چمخاله و پارک ملی بوجاق بندر کیاشهر انجام شده است.

وی با تأکید بر اینکه شکار پرندگان با توجه به شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد ممنوع است، خاطرنشان کرد: تاکنون 12 قبضه اسلحه شکاری مجاز و قاچاق از شکارچیان متخلف کشف و ضبط و متهمان با تشکیل پرونده به حوزه‌های قضایی مربوطه معرفی شدند.

اکبری‌پور درباره کنترل برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه‌ها و معادن تصریح کرد: با همکاری و همراهی حوزه معاونت فنی اداره کل محیط زیست استان برای جلوگیری از بروز هرگونه تخلف احتمالی در برداشت شن و ماسه از مناطق مختلف استان اقدام به گشت، کنترل و پایش معادن شده است.

وی با تأکید بر اینکه واحدهایی که در رودخانه‌ها و پشت سدها مجوز فعالیت دارند صرفاً باید برابر مجوزهای دریافت شده و در منطقه جغرافیایی مشخص نسبت به برداشت مصالح فعالیت کنند، یادآور شد: این واحدها باید از هرگونه تخریب محیط زیست پرهیز کنند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان از برقراری گشت و کنترل ویژه معادن برداشت شن و ماسه به‌زودی خبر داد و خاطرنشان کرد: یگان حفاظت محیط زیست از هرگونه تخلف احتمالی ممانعت به عمل می‌آورد./فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام