پروژه استیضاح ریاست سازمان نظام پرستاری کلید خورد چاپ
آدابی، آری یا نه ؟
11 دی 95 - 00:00

گیلان آنلاین: به نظر می آید با سقوط دکتر آدابی ، تیم عدالتخواهی عنوان نماید که تمامی تقصیرها با دکتر آدابی بوده ، و با وزارت بهداشت و دولت لابی کند تا معاونت پرستاری را تغییر دهد‌. 

 

 


گیلان آنلاین: طبق شنیده ها پروژه استیضاح ریاست سازمان نظام پرستاری کشور دکتر علی محمد آدابی در شورایعالی نظام پرستاری کلید خورده است. و بهمن ماه پیش رو به صحن شورا می رود، همان بهمن ماهی که دکتر آدابی فراخوان مشکوک و خطرناکی را برای تجمعی بزرگ مقابل مجلس شورای اسلامی و وزارت بهداشت داده است.

طبق همین اخبار، آقای شریفی مقدم  قائم مقام سازمان، ولی سخت از در حمایت از دکتر آدابی برامده است و در این حمایت اتاق فکر عدالتخواهان نیز وی را همراهی می کنند‌.

حتی آقای شریفی مقدم استعفا هم داده که البته بسیاری از ناظران صنفی و کنشگران با تجربه پرستاری، این تهدید به استعفا را جدی ارزیابی نمی کنند‌. وآن را  فشاری می دانند که تیم عدالتخواهی می خواهد بر اعضای منتقد شورایعالی وارد نماید.

به عبارت دیگر نه آن مقاومت و‌مخالفت ها با استیضاح دکتر آدابی جدی است ونه این استعفای لفظی و این تنها ابزاریست برای داشتن دست بالا در انتخاب ریاست بعدی است‌.
عزل ونصب یک پروسه است ، یک شبه ایجاد نمی شود ، مدتهاست که منتقدان سازمان نظام پرستاری این هشدار را به دکتر آدابی داده اند که ممکن است سیبل عدالتخواهان شود و به آسانی پروژه عبور از او را کلید بزنند.
و همانطور که گفته شد این مقاومت ها برای این است که گزینه عدالتخواهان به کرسی ریاست برسد‌.
مانند جنگ بازار خر فروشهاست که مولانا در مثنوی معنوی آورده یا همان جنگ زرگری خودمان. دو نفر با هم سر قیمت خری می جنگند، البته اینها همکارند و از الکی با هم می جنگند. یه بدبختی اون وسط مشتری است و نمی داند ، یکی می گوید مثلا ۱۰۰ هزار تومان یکی می گوید مثلا۲۰۰ هزار تومان. آخر مشتری  از راه می رسد جاهلانه پیشنهاد می دهد ۱۵۰ هزار تومان، تا معامله روا جوش دهد وآتش دعوا را بخواباند، حالا قیمت خر ۱۰ تومان بوده و مشتری آن را به قیمت ۱۵۰ هزار تومان می خرد‌.

به نظر می آید با سقوط دکتر آدابی ، تیم عدالتخواهی عنوان نماید که تمامی تقصیرها با دکتر آدابی بوده ، و با وزارت بهداشت و دولت لابی کند تا معاونت پرستاری را تغییر دهد‌.
اصولا این هدفی است که عدالتخواهان ماههاست دنبال آنند و از نان شب واجب تر می دانند.

در حقیقت استیضاح دکتر آدابی ، هر چند برای پرستاران نان ندارد ، ولی برای عدالتخواهان آب دارد. و تنها در صورتی این تغییر می تواند برای پرستاران مفید باشد که شورایعالی نظام  پرستاری تعیین کننده واقعی ریاست سازمان باشد و نه اتاق فکر عدالتخواهی‌.


۱۱ دی ماه ۱۳۹۵نویسنده: علی دادخواه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام