ناظر گمرکات گیلان خبر داد چاپ
درآمد بیش از 776 میلیارد تومانی گمرکات گیلان
13 دی 95 - 14:26

گیلان آنلاین: ناظر گمرکات گیلان از کسب درآمد 776 میلیارد و 300 میلیون تومانی این گمرکات با افزایش 95 درصدی آن در 9 ماه گذشته خبر داد.

 

 

گیلان آنلاین: محمد شهبازی پیش از ظهر امروز در نشست گمرکات گیلان با ارائه گزارشی از وضعیت درآمدی گمرکات این استان اظهار کرد: در 9 ماه سال جاری درآمد گمرکات گیلان معادل معادل 776 میلیارد و 300 میلیون تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 95 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در مدت مذکور ارزش صادرات کالای غیرنفتی به مقدار 406 هزار و 689 تن و ارزش 233 میلیون و 46 هزار و 760 دلار از گمرکات گیلان بوده است، تصریح کرد: در مدت مذکور  بالغ بر 2 میلیون و 118 هزار و 45 تن کالا به ارزش حدود یک میلیارد و 860 میلیون و 344 هزار و 701 دلار از طریق گمرکات گیلان به کشور واردات قطعی شده است.

مدیر کل گمرک انزلی عمده واردات گمرکات گیلان را از کشورهای فدراسیون روسیه، قزاقستان، چین، آذربایجان، ژاپن، کره جنوبی، آلمان و ... عنوان کرد و گفت: بیشترین درصد وزنی و ارزشی کالای وارداتی از گیلان را آهن‌آلات، غلات، چوب و تخته، ماشین‌آلات صنعتی، لوازم برقی و قطعات آن، محصولات شیمیایی و .... تشکیل   می‌دهد.

وی درباره کالای صادراتی گفت: حفظ و تداوم شاخص‌های مهم آماری در کنار کارکرد مطلوب گمرکات استان در بسیاری از زمینه‌ها حاصل تلاش‌های بی‌دریغ مجموعه گمرکات استان بوده که با فعالیت و همت عالی در عرصه بسیار با اهمیت اقتصاد کشور سهم خود را ایفا می‌کند.

شهبازی با اشاره به اینکه صادرات گمرکات استان عمدتاً به کشور آذربایجان، روسیه، عراق و قزاقستان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: عمده کالای صادر شده از گمرکات گیلان محصولات نباتی، معدنی و صنایع غذایی، نساجی، پلاستیکی است.

وی تجارت با ترکمنستان، افغانستان، گرجستان، اوکراین، هند، سوریه، امارات متحده عربی ، ترکیه و ...  را از جمله فعالیت گمرکات گیلان بیان کرد./فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام