سازمان فرهنگی ورزشی از عنوان "رقص باله" در پوسترهایش استفاده کرده بود!
13 دی 95 - 15:21

گیلان آنلاین: عنوانی که در پوستر، دوستان فرهنگی ورزشی ما زده بودند، بحث رقص باله بود که خود این موضوع شبه بر انگیز است و افراد نیز حق دارند که عکس العمل نشان دهند.

 

 

 

 

گیلان آنلاین: با انتشار پوسترهایی از برگزاری یک کارگاه آموزشی در فضای مجازی، واکنش هایی به برگزاری این کارگاه که به نوعی در پوستر اعلان آن از واژه هایی همچون حرکات مدرن و اپرا و... استفاده شده و مدرس آن یک رقاصه ی فرانسوی بود، صورت گرفت.

پس از انتشار این واکنش ها، شایعاتی در فضای مجازی منتشر شد که برگزاری این کارگاه لغو شده است. در پی انتشار این شایعات، و بیان اینکه مجوز برگزاری این کارگاه از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لغو شده است، قاسم مصفا، مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین اظهار داشت: بنده نیز در فضای مجازی شنیده ام که این کلاس آموزشی لغو شده است.

وی افزود: متاسفانه برگزاری این کلاس آموزشی نسبت به چیزی که بود و چیزی که عنوان شد به صورت نامناسب انعکاس داده شد و در سطح شهرستان طبیعی است که این حواشی اتفاق بیفتد.

مصفا ادامه داد: عنوانی که در پوستر، دوستان فرهنگی ورزشی ما زده بودند، بحث رقص باله بود که خود این موضوع شبه بر انگیز است و افراد نیز حق دارند که عکس العمل نشان دهند، درحالیکه این کارگاه آموزشی برای تدریس نوع حرکت بدن در نمایش بوده است اما این شایعات در خصوص لغو وجود دارد و ما نیز با توجه به اینکه در برنامه ی ما وجود ندارد نمی توانیم موضع گیری رسمی انجام دهیم، این برنامه ی سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری رشت است و قطعا در جریان جزئیات بیشتری در این زمینه هستند.

گفتنیست؛ بنا به آن چه در سوابق جولی دبلیس فرانسوی، مدرس این کارگاه آموزشی آمده است، وی تجربه زیادی در امر رقص داشته و دکترای خود را در موسیقی شناسی/رقص از دانشگاه لیون کسب نموده است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام