انتقاد عضو زن شورا از ترویج فرهنگ غربی در شهرداری رشت
14 دی 95 - 00:00

گیلان آنلاین: اقدام سازمان فرهنگی‌ورزشی شهرداری رشت با راه‌اندازی کارگاه آموزشی هنرهای مدرن و دعوت از جولی دبلیس مدرس ترکیبی اُپرا با حرکات مدرن فرانسوی ترویج فرهنگ غربی در این شهر است.

 

 

 

گیلان آنلاین: اخیراً بنرهایی با مضمون برگزاری کارگاه خلاقیت در بازیگری و حرکات مدرن در هنر نمایشی با حضور «جولی دبلیس» مدرس ترکیبی اپرا با حرکات مدرن فرانسوی در رشت نصب شده بود که پس از چند روز جمع‌آوری شد.

سازمان فرهنگی‌ورزشی شهرداری رشت، مسؤول برنامه‌ریزی بخشی از برنامه‌های فرهنگی این شهر بوده که اقدام به برپایی کارگاه خلاقیت بازیگری و حرکات مدرن با دعوت از جولی دبلیس کرده و موجب اعتراض‌های زیادی در شهر داشته است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به موضوع برپایی کارگاه خلاقیت در بازیگری و حرکات مدرن در هنر نمایش اظهار کرد: سازمان فرهنگی‌ورزشی شهرداری رشت بخشی از فرهنگ‌سازی و اجرای برنامه‌های مربوط با فرهنگ شهر را به‌عهده دارد.

فاطمه شیرزاد سازمان فرهنگی‌ورزشی شهرداری رشت را متولی اجرای بخشی از برنامه‌های فرهنگی دانست و تصریح کرد: سازمان فرهنگی‌ورزشی شهرداری رشت باید در انجام فعالیت‌هایش دقت نظر داشته باشد و در نصب بنرها توجه کند.

عضو شورای شهر رشت افزود: بی‌توجهی سازمان فرهنگی‌ورزشی شهرداری رشت در اجرای برنامه‌های روز رشت سال گذشته نیز موجب بروز مشکلاتی شد.

وی با بیان اینکه جامعه ما اسلامی است، خاطرنشان کرد: با موضوع برگزاری کارگاه خلاقیت در بازیگری و حرکات مدرن در هنر نمایش مخالف هستم و اعتقاد دارم این اقدام‌ها شبیخون فرهنگی بوده و افراد شاخصی در داخل کشور حضور دارند که می‌توانند در این زمینه فعالیت کنند.

شیرزاد به نصب بنر برگزاری کارگاه مذکور با حضور جولی دبلیس «مدرس ترکیبی اپرا با حرکات مدرن فرانسوی و استاد رقص» اشاره کرد و متذکر شد: سازمان فرهنگی‌ورزشی باید به نصب چنین بنرهایی توجه بیشتری داشته باشد و سازمان فرهنگی‌ورزشی در این زمینه کوتاهی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با حضور دبلیس مخالفم و اعتقاد دارم در شرایط فعلی می‌توانیم برنامه‌های فرهنگی بهتری در شهر اجرا کنیم.

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام