عضو شورای اسلامی شهر رشت: چاپ
شرایط اقتصادی مردم در دولت روحانی نامناسب‌تر شد / برخی پرسنل شهرداری رشت 800 هزار تومان حقوق می‌گیرند
19 دی 95 - 16:43

گیلان آنلاین: عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: شرایط اقتصادی مردم بسیار نامناسب بوده و دولت روحانی نیز با روی کار آمدنش این نامناسبی را تشدید کرده است.

 

 

 

 

گیلان آنلاین: مجید رجبی ویسرودی ظهر امروز در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر با بیان اینکه هیچ دلیلی برای عدم پرداخت حقوق پرسنل قابل توجیه نیست، اظهار کرد: بارها بابت عدم پاسخگویی شهردار رشت پیرامون به تماس‌های تلفنی تذکر داده‌ام.

وی با بیان اینکه بارها بابت مشکلات شهری با شهردار تماس گرفتم اما وی پاسخگو نبوده است، افزود: برخی از پرسنل شهرداری رشت سقف حقوق آنها 800 هزار تومان است و در شرایط اقتصادی فعلی این مبلغ به قدری ناچیز است که تأخیرات چند ماهه در پرداخت آن زندگی کارگران شهرداری را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه در شرایطی که حقوق کارگر پرداخت نشود چه ضرورتی برای احداث پیاده راه بود، ادامه داد: شرایط اقتصادی مردم بسیار نامناسب است و دولت روحانی نیز با روی کار آمدنش این نامناسبی را تشدید کرده است.

وی با بیان اینکه نمایندگان شورا منتخبان مردم هستند، خاطرنشان کرد: شهردار رشت توسط اعضای شورا انتخاب می‌شود و باید بر عملکردش نظارت کنند.

رجبی حفظ حرمت پرسنل خدماتی شهرداری را مهم دانست و تصریح کرد: بنده مخالف شهردار رشت نیستم اما شهردار باید به سیاست‌های شورا و قانون توجه کند.

عضو دیگر شورای شهر رشت نیز در نشست مذکور گفت: در دو سال گذشته اقدام‌هایی برای بهبود وضعیت شهری در رشت انجام شد.

فاطمه شیرزاد نظارت بر عملکرد شهردار رشت را وظیفه ذاتی اعضای شورا دانست و افزود: اعضای شورا با تأخیر در پرداخت حقوق پرسنل شهرداری رشت مخالف هستند.

وی با بیان اینکه بارها در قالب کارگروه حمایت از اقشار آسیب‌پذیر این موضوع را تذکر داده‌ام، تصریح کرد:  امیدواریم دیگر شاهد تأخیر در پرداخت حقوق‌ها نباشیم و شهردار به گونه‌ای عمل کند که نیازی به تذکرات استاندار نباشد.

عضو دیگر شورای شهر رشت نیز در جلسه مذکور گفت: پرسنل شهرداری رشت تنها از شهردار حساب می‌برند و بنده همواره منتقد شهردار رشت بوده‌ام و انتظار می‌رود در پایان هر ماه حقوق پرسنل شهرداری رشت پرداخت شود.

محمدعلی رفیعی‌نوده با انتقاد به وضعیت آسفالت رشت بیان کرد: آسفالت رشت فاقد کیفیت بوده و با لگد آسفالت رشت پهن می‌شود و به کیفیت آن توجه نمی‌شود و پیمانکاران باید کارها را به نحو مطلوب انجام دهند.

وی با اشاره به بحث شهر نت‌های بانک شهر خاطرنشان کرد: شورا این موضوع را تصویب نکرد تا به صورت عادلانه این موضوع به مناقصه و مزایده گذاشته شود و تمام بانک‌ها در آن شرکت کنند./فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام