اول ابهام آفرینی سپس تکذیب! چاپ
عملکرد عجیب وزیر بهداشت در بیان نحوه درگذشت رفسنجانی
20 دی 95 - 12:23

گیلان آنلاین: اکنون این سوال مطرح است که آیا بهتر نبود وزیر بهداشت در مورد آنچه شب گذشته "کوتاهی" در درگذشت هاشمی رفسنجانی خوانده بود، اندکی صبر می کرد و علت را از دست اندرکاران جویا می شد و سپس اظهارنظر می کرد تا زمینه ابهام آفرینی فراهم نشود؟

 

 

 

گیلان آنلاین: پس از درگذشت ناگهانی اکبر هاشمی رفسنجانی، شایعه ای هرچند کم رمق از سوی برخی شبکه های اجتماعی معاند نظام ایجاد شد تا این موضوع را مشکوک جلوه دهد.

به گزارش صراط، بر این اساس، احتمال ترور بیولوژیک هاشمی رفسنجانی مطرح شده بود که کذب بودن آن به قدری آشکار بود که این شایعه با بی توجهی کاربران شبکه های اجتماعی نادیده گرفته شد.

فارغ از این موضوع، حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت در اظهارنظری عجیب از یک "کوتاهی" در درگذشت هاشمی رفسنجانی سخن به میان آورد. او در ساعات پایانی شب گذشته گفت که "آن طور که به من گزارش شده ظاهرا تیم پزشکی همراه ایشان نبوده، درحالی که همراه شخصیت‌ها باید تیم پزشکی حاضر باشد. تیم پزشکی زمانی هم که متوجه شدند، فرصت از دست رفته بود و شاید اگر بودند هم نمیتوانستند کاری کنند اما اگر این گزارشی که به من داده شده درست باشد کوتاهی کرده‌اند."

عملکرد عجیب وزیر بهداشت در بیان نحوه درگذشت رفسنجانی

چنین اظهارات ابهام آفرینی در حالی است که خود وزیر بهداشت هم بر اینکه باید اطلاعات بیشتری از جزییات ماجرا دریافت کند، تاکید داشت. او گفته بود که از جزئیات نحوه درگذشت ایشان اطلاعی ندارد و در صورت اطلاع سریعا به مردم اطلاع رسانی می‌شود.

اما همین اظهارات ابهام در مورد "کوتاهی" مورد اشاره وزیر بهداشت را بیشتر کرد و به شایعات دامن زد.

به این ترتیب، افکار عمومی و رسانه ها منتظر با نگرانی اخبار تکمیلی وزیر بهداشت بودند که او امروز اظهارات قبلی اش در مورد "کوتاهی" مورد اشاره را به نوعی پس گرفت.

وزیر بهداشت در خصوص جزئیات پرونده فوت آیت الله هاشمی با بیان اینکه در این پرونده جای هیچگونه شبهه ای نیست، گفت: پرونده ای در کار نیست و دلایل فوت کاملا واضح است. قاضی زاده هاشمی، در خصوص چرایی عدم حضور تیم پزشکی آیت الله هاشمی همراه وی، گفت: آقای هاشمی خودش علاقه ای به داشتن تیم پزشکی نداشت. او افزود: توضیحات بعدی را در آینده ارائه خواهم داد.

آقاجانی معاون درمان وزیر بهداشت هم مشابه همین توضیحات را در خصوص علت عدم همراهی تیم پزشکی داد و گفت: ایشان [هاشمی رفسنجانی] فقط در سفرهاى شهرستان وجود تیم پزشکى را قبول مى کردند و در سایر مواقع تیم پزشکى همراه ایشان نبود.

فارغ از اینکه چرا وزیر بهداشت از رویه احتمالا همیشگی هاشمی رفسنجانی بی خبر بوده یا در آن زمان به یاد نداشته، اکنون این سوال مطرح است که آیا بهتر نبود وزیر بهداشت در مورد آنچه شب گذشته "کوتاهی" در درگذشت او خوانده بود، اندکی صبر می کرد و علت را از دست اندرکاران جویا می شد و سپس اظهارنظر می کرد تا زمینه ابهام آفرینی فراهم نشود؟

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام