مجتمع ذوب آهن فولاد خزر فروردین ۹۲ به بهره‌برداری می‌رسد
17 اسفند 91 - 18:47

گیلان آنلاین: طرح ذوب آهن فولاد خزر در زمینه تولید شمش فولادی از بزرگ ترین طرح‌های تولید فولاد بخش خصوصی کشور است.

[more]

گیلان آنلاین: علی منتظری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه مجتمع ذوب آهن فولاد خزر بزرگترین طرح استان در قالب پروژه‌های مهر ماندگار است گفت: مشکل اساسی در راه‌اندازی این مجتمع برق رسانی بود که به همت مسئولان اداره برق، برق این مجتمع تا فردا وصل شده و تست آزمایشی آن آغار می‌شود.


وی با بیان اینکه این مجتمع تا فروردین سال 92 به صورت رسمی به بهره‌برداری می‌رسد، افزود:طرح ذوب آهن فولاد خزر در زمینه تولید شمش فولادی از بزرگ ترین طرح‌های تولید فولاد بخش خصوصی کشور است که با بهره برداری از آن ظرفیت تولید فولاد خام در استان گیلان بالغ بر 700 هزار تن در سال خواهد بود.


منتظری با بیان اینکه با بهره‌برداری از این کارخانه برای 400 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود، بیان کرد: 700 نفر با راه‌اندازی کارخانه به طور غیرمستقیم مشغول به‌کار می‌شوند.


وی در ادامه به شرکت توسعه کاشی خزر اشاره و بیان کرد: کابل کشی برق این شرکت ظرف 10 روز آینده به پایان رسیده و در اواسط فروردین سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.


منتظری سرمایه در گردش را مشکل اساسی این شرکت اعلام کرد و افزود: این شرکت نیازمند 2 الی 3 میلیارد تومان اعتبار جهت سرمایه در گردش است.

وی با اشاره به شرکت داروسازی کاسپین اعلام کرد:مشکل اصلی این شرکت نقدینگی آن است که هم برای تکمیل طرخ و هم تسهیلات ارزی نیازمند 10 میلیارد ریال و همچنین 5/8 میلیون یورو تسهیلات ارزی است. / شبستان

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام