توئیت تند پسر ترامپ علیه جان کری +عکس
24 خرداد 96 - 15:31

گیلان آنلاین: پسر رئیس‌جمهوری آمریکا نسبت به اظهارات وزیر خارجه سابق این کشور در نشست اسلو درباره ایران واکنش نشان داد.

 

 

به گزارش گیلان آنلاین به نقل از تسنیم، دونالد جونیور ترامپ، پسر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به دیدار جان کری، وزیر خارجه سابق آمریکا در دولت باراک اوباما با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در اجلاس اسلو در پیامی توئیتری نوشت: تصور می‌کنم او هنوز دارد برای ایران می‌جنگد. جعبه‌های پول دفعه پیش کافی نبود؟»
 
 

جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا روز دوشنبه در سخنانی تاکید کرد: توافق هسته‌ای ایران حفظ خواهد شد حتی اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از آن خارج شود.

وی در ادامه هشدار داد: اعمال تحریم های جدید اقتصادی علیه تهران، می تواند خطرناک باشد.
جان کری گفت: تحریم های جدید علیه افراد مرتبط با برنامه موشک بالستیک ایران می تواند این پیام را برای مردم ایران بفرستد که در توافق هسته‌ای 2015 میلادی هیچ سود و منفعتی برای آنها وجود نداشته است.

وزیر خارجه سابق آمریکا اظهار داشت: اگر رفتارهای به شدت تحریک آمیزی داشته باشیم که به مردم ایران نشان دهد که توافق هسته‌ای هیچ مزیت و سودی نداشته و اقدامات ما آنها را به گوشه‌ای کشانده است، این مساله خطرناک خواهد بود و نتیجه بسیار متفاوتی خواهد داشت.

روز گذشته نیز محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست بین‌المللی اسلو در نروژ حضور دارد در توییت‌های جدید خود به تلاش آمریکا برای به حاشیه راندن مسلمانان و همکاری با عربستان برای گسترش افراطی گری پرداخت.

در این توییت‌های سه گانه آمده است:
 تَله اول در دهه 80 میلادی: وحشت‌پراکنی درباره ایران، غرب را فریب داد تا ترویج وهابیت در جهان را بپذیرد که نتیجه آن القاعده، داعش، النصره و ... شده است.

تَله جدید: همدستی آمریکا در به حاشیه راندن گروه‌های مسلمان باسابقه، یک بار دیگر، میدان را برای نیروگیری افراط‌گرایان وهابی کاملاً باز کرد.

تحولات اخیر پیشنهاد قدیمی و همیشگی ما را برای ایجاد مجمع گفت‌وگوهای جامع منطقه‌ای در خلیج‌فارس ضروری کرده است.
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام