گره‌گشایی از معمای سرقت بانک تجارت رشت
28 خرداد 96 - 09:56

گیلان آنلاین: کارآگاهان آگاهی استان گیلان با تلاش شبانه‌روزی از معمای سرقت بانک تجارت رشت گره‌گشایی کردند.

 

 

 به گزارش گیلان آنلاین به نقل از پایگاه پلیس، سرهنگ فرهاد فلاح کریمی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی وقوع سرقت مسلحانه بانک تجارت شعبه بلوار رسالت شهرستان رشت در یکم آذرماه سال گذشته توسط دو سارق موتورسیکلت‌سوار و سرقت 470 میلیون ریال وجه نقد که منجر به مجروح شدن یکی از کارمندان این بانک شد، دستگیری سارقان در دستور کارآگاهان آگاهی قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان بابیان اینکه با تحقیقات همه‌جانبه پلیسی و بررسی آثار و مستندات موجود درصحنه و بررسی خط سیر سارقان از طریق تصاویر دوربین‌های مداربسته در مسیر حرکت سارقان، موتورسیکلت رها شده آنان در یکی از کوچه‌های پشت ساختمان صداوسیما پیداشده افزود: با بررسی دوربین یکی از ساختمان‌های مشرف‌به کوچه‌ای که سارقان موتور را در آنجا رها نموده بودند، سرنخی از یک دستگاه خودروی 206 سفید که سارقان پس از رها نمودن موتورسیکلت فاقد اصالت با آن متواری شده بودند، به دست آمد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از بررسی در بانک‌های اطلاعاتی پلیس مشخص شد شماره پلاک سرقتی و متعلق به خودرو دیگری بوده که حدود بیست روز قبل در یکی از خیابان‌های رشت سرقت شده بود.

فلاح کریمی با اشاره به اینکه سرانجام کارآگاهان سرنخی از یکی از سارقان به دست آورده و با بررسی سوابق وی متوجه شدند که متهم به جرم سرقت بانک صادرات شهرستان لاهیجان زندانی است، اظهار داشت: کارآگاهان با اخذ نیابت قضایی به شهرستان لاهیجان عزیمت و متهم را جهت تحقیقات به رشت منتقل کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان بابیان اینکه متهم 36 ساله در ابتدا منکر بزه انتسابی بوده ولی در مواجهه با شواهد، مستندات پلیس و کارمندان بانک تجارت، به سرقت اعتراف کرد، تصریح کرد:  تلاش پلیس جهت دستگیری همدست متواری متهم ادامه دارد. 

این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه متهم علت و انگیزه خود از سرقت را مشکلات مالی و اعتیاد به مواد مخدر اعلام کرد، افزود: پرونده متهم هم‌اکنون در دستگاه قضایی در دست بررسی است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام