زمین چه تعداد انسان بر خود دیده است؟
2 تیر 96 - 12:28

گیلان آنلاین: دویست هزار سال قبل، گونه انسان در خاک آفریقا ظاهر شد، اما ۱۹۰ هزار سال طول کشید تا جمعیت انسان ها به چهار میلیون نفر برسد.

 

 

 

گیلان آنلاین: دویست هزار سال قبل، گونه انسان در خاک آفریقا ظاهر شد، اما ۱۹۰ هزار سال طول کشید تا جمعیت انسان ها به چهار میلیون نفر برسد.

بله؛ تا همین ده هزار سال قبل کل جمعیت دنیا به اندازه آدم هایی بود که هر روز صبح با متروی شهر نیویورک جابجا می شوند!

اما با آغاز قرن نوزدهم و روند صنعتی شدن، جمعیت انسان ها به ناگهان افزایش یافت و به یک میلیارد نفر رسید. این افزایش جمعیت تنها به خاطر افزایش تولدها نبود، بلکه افزایش طول عمر آدم ها هم عامل مهمی بود. در دهه های اخیر هم با اینکه میزان کاهش یافته است، اما به خاطر پیشرفت دانش پزشکی، طول عمر انسان ها بسیار بیشتر شده است و بنابراین بر جمعیت دنیا افزوده می شود.

به سؤال اصلی برگردیم. برای تخمین عدد کل انسان هایی که روی این کره خاکی به دنیا آمده اند ما باید دو چیز را بدانیم:

۱- طول عمر متوسط انسان ها در طول تاریخ

۲-جمعیت دنیا در بازه های زمانی مختلف

تا قبل از قرن اخیر، امید به زندگی بین ۲۰ تا ۳۵ سال بود، اما در قرن اخیر امید به زندگی به طور متوسط ۶۷ سال است که البته بر حسب ناحیه و کشور مقداری متفاوت است، مثلا در موناکو، امید به زندگی ۸۹ سال است، در حالی که در آنگولا تنها ۳۹ سال است.

حالا این اطلاعات را در فرمول می گذاریم و انتگرال می گیریم که عدد ۵۷ میلیارد به دست می آید. با توجه به جمعیت کنونی دنیا، جهان در حال حاضر پذیرای ۱۲ درصد کل انسان هایی است که تا به حال روی آن به دنیا آمده اند.

 

منبع: میزان

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام