به جای نامزدی در انتخابات نظام پزشکی چاپ
دکتر برزیگر پاسخگوی بیماران سرطانی گیلان باشد
23 تیر 96 - 12:20

گیلان آنلاین: بدیهی است غربالگری که همان شناسایی زودرس بیماری ها می باشد در بیماری هایی همچون سرطان ها بسیار با اهمیت است و تشخیص یک سرطان در مراحل اولیه تا حد زیادی می تواند از مرگ بیمار پیشگیری نماید. از این جهت جابه جایی ردیف بودجه مذکور با فرض گرفتن اجازه از مقامات ذیربط کشوری به هر بهانه ای( به ویژه پرداخت حقوق و کارانه و مزایا به برخی مدیران)،  اقدامی غیرقابل توجیه و ناسازگار با ارزش های انسانی بود.

 

 

 

گیلان آنلاین: هفته گذشته در مطلبی با عنوان « 6 میلیارد تومان بودجه غربالگری بیماران سرطانی گیلان چه شد؟!» به جابه جایی ردیف بوجه شش میلیارد تومانی مربوط به راه اندازی سه واحد مرکز پیشگیری از بیماری های غیرواگیر از جمله انواع سرطان ها در گیلان در سال 1393 اشاره شد. برنامه ای که قرار بود طی آن با شش میلیارد تومان تخصیص یافته، سه ساختمان غربالگری بیماران غیرواگیر در سه شهر گیلان احداث شود. اما نکته بسیار مهم آن بود که در صورت احداث ساختمان ها، وزارت بهداشت نیز موظف بود که 18 دستگاه تشخیصی پیشرفته با ارزش چند ده میلیاردی در اختیار گیلان قرار دهد.

اکنون سه سال از تخصیص آن بودجه می گذرد اما نه تنها از ساختمان آن مراکز خبری نیست بلکه با آن تصمیم رییس وقت دانشگاه، گیلان از داشتن آن دستگاه ها نیز محروم شده است.

بدیهی است غربالگری که همان شناسایی زودرس بیماری ها می باشد در بیماری هایی همچون سرطان ها بسیار با اهمیت است و تشخیص یک سرطان در مراحل اولیه تا حد زیادی می تواند از مرگ بیمار پیشگیری نماید. از این جهت جابه جایی ردیف بودجه مذکور با فرض گرفتن اجازه از مقامات ذیربط کشوری به هر بهانه ای( به ویژه پرداخت حقوق و کارانه و مزایا به برخی مدیران)،  اقدامی غیرقابل توجیه و ناسازگار با ارزش های انسانی بوده که فرصتی کم نظیر در راستای غربالگری بیماری های غیرواگیر را هدر داد و بدیهی است مسئولان وقت دانشگاه به ویژه رییس آن دکتر برزیگر باید در این زمینه پاسخگوی گیلانی ها به ویژه بیماران سرطانی و خانواده های آنها باشد.

برزیگر علیرغم تصدی نسبتا کوتاه مدت ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان که همراه با اتفاقات و اقدامات بحث برانگیز بسیاری بوده و در شرایطی که باید پاسخگوی مشکلات برجای مانده از آن دوره باشد اما انتقاد رسانه ای را با شکایت بردن به دادگاه پاسخ می گوید، همچنان خود را لایق احراز مسئولیت های مدیریتی و صنفی می داند و هم اکنون نامزد انتخابات هیئت مدیره نظام پزشکی شهرستان رشت شده است! انتخاباتی که بسیاری از اساتید و شخصیت های بزرگ پزشکی استان سالهاست از نامزدی در آن خودداری می نمایند.

گفتنی است برزیگر در سایت شخصی خود در ادعایی عجیب با پایمال کردن حق عده ای انسان های خیر و شایسته که اکثر آنها به رحمت خدا رفته اند، خود را بنیانگذار بیمارستان حشمت رشت نامیده است و این در حالی است که در زمان کلنگ زنی ساخت این بیمارستان وی کودکی 14 ساله بود!

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام