معاون عمرانی استانداری گیلان: چاپ
نقطه حادثه خیر استان شناسایی‌شده است/راه‌اندازی راه‌های جایگزین در گیلان
25 تیر 96 - 17:21

گیلان آنلاین: معاون عمرانی استانداری گیلان گفت: در درازمدت ردیف اعتبارداریم که به‌عنوان‌مثال مسیر رحیم‌آباد به قزوین مسافران شرق گیلان را هدایت و مسیر ملاسرا شفت به زنجان نیز گیلان را از بن‌بست درمی‌آورد.

 

 

حجت  شعبان پور پیش از ظهر امروز در سالن شهدای ناجا نیروی انتظامی در در همایش تخصصی انتظامی ترافیکی دهیاران استانی بابیان اینکه به دلیل اهمیت کار دهیاران در سطح استان این چهارمین جلسه در سال جاری است اظهار کرد: ما به این نتیجه رسیدیم که محول کردن کارها به مردم  نتیجه بهتری در بر دارد که در قضیه برف سال گذشته این دهیاران و مردم بودند که در کنار مسئولان کار را مدیریت کردند.

وی بابیان اینکه باید بین دهیاری و استانداری تعامل باشد افزود: تعامل  بین استانداری و دهیاران باعث حل شدن بسیاری از مشکلات مردم در روستاها  و پیشبرد سریع‌تر امور می‌شود.

معاون عمرانی استانداری گیلان افزود: کمسیون ایمنی و شورای هماهنگی ترافیک بهترین هماهنگی و همکاری را با راهور و اداره راه و شهرسازی دارد.

وی با اشاره به تلفات جاده‌ای در استان گیلان افزود: در سال 1386 آمار کشته‌شدگان در تصادفات بیش از 28 هزار نفر بود با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی صورت گرفته، سالی 10 درصد کاهش داشتیم و در سال گذشته این آمار به نزدیک 16 هزار رسید و نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است.

شعبان پور بابیان اینکه ما راه و شهرسازی باید کارش را درست انجام دهد گفت: همکاران ما راه را درست می‌کنند اما به مردم و روستائیان می‌گویند که احشام را عبور ندهید و از گاردریل رد نشوید، درصورتی‌که این وظیفه ما است  زیرگذر بزنیم و امکانات را برای مردم فراهم کنیم.

 معاون عمرانی استانداری گیلان گفت: آمار تلفات کاهش پیدا نمی‌کند مگر اینکه برنامه‌ریزی انجام گیرد و برای دهیاران هزینه در نظر گرفته شود.

وی بابیان اینکه 97 نقطه حادثه خیر استان شناسایی‌شده است افزود: در این مناطق که آمار کشته‌شدگان و تلفات خیلی زیاد بود ابتدا شناسایی صورت گرفت و در برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت اقدام به نصب علائم شد.

معاون عمرانی استانداری گیلان با اشاره به راه‌های جایگزین استان گیلان افزود: در بحث راه‌های جایگزین در درازمدت ردیف اعتبارداریم که به‌عنوان‌مثال مسیر رحیم‌آباد به قزوین مسافران شرق گیلان را هدایت و مسیر ملاسرا شفت به زنجان نیز گیلان را از بن‌بست درمی‌آورد که مساعدت اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان را می‌طلبد./فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام