رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا: چاپ
نخستین کشتی حامل غلات در بندر آستارا پهلو گرفت
25 تیر 96 - 17:23

گیلان آنلاین: رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا گفت: نخستین کشتی حامل گندم به وزن سه‌هزار و 200 تن از مبدأ کشور روسیه در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهرستان آستارا پهلو گرفت.

 

 

گیلان آنلاین: سید محمود میرنبیلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: نخستین کشتی حامل غلات به اسم «ولویاروی» به طول 114 متر از مبدأ کشور روسیه در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهرستان آستارا پهلو گرفت.

رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا محموله این کشتی را گندم از نوع خوراکی به میزان سه‌هزار و 200 تن دانست و تصریح کرد: این مقدار گندم خوراکی با رعایت کامل قوانین بهداشتی و بندری در انبارهای سرپوشیده منطقه ویژه اقتصادی بندر این شهرستان توسط بخش خصوصی تخلیه شد.

 

وی نزدیکی بندر آستارا به بنادر باکو، آستراخان، ماخاچ کالا و اولیا را از ویژگی‌های ممتاز منطقه ویژه اقتصادی بندر این شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: با صدور کد فعالیت منطقه ویژه اقتصادی بندر شهرستان آستارا در آینده نزدیک، شاهد توسعه روزافزون این بندر خواهیم بود.  

میرنبیلی نقش بندر آستارا را به دلیل نزدیکی به کشورهای ارمنستان، ترکیه و عراق در بخش ترانزیت مواد نفتی، غلات و کالاهای عمومی مهم دانست و گفت: سرامیک، رول آهن، سنگ کلینگر، تخته نراد، کربنات کلسیم، نمک صنعتی، شمش آهن، مصنوعات فلزی از جمله کالایی هستند که در این تخلیه و بارگیری شده‌اند.

 

به گزارش فارس، عملیات تخلیه نخستین کشتی حامل گندم توسط شرکت خدمات بندری و دریایی کاوه سرمایه‌گذار و مجری ساخت بندر شهرستان آستارا صورت گرفت. عملیات احداث این بندر در فروردین ماه سال 1388 آغاز شد و فاز نخست آن در فروردین ماه 1392 به بهره برداری رسید.

 پست دوم اسکله بندر چندمنظوره منطقه ویژه اقتصادی شهرستان آستارا در شهریورماه 1395 با حضور استاندار گیلان و مدیرکل بنادر و دریانوردی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی با هزینه‌ای بالغ‌بر پنج میلیارد ریال  به بهره‌برداری رسید.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام