سخنی با استاندار و مدیر کل ورزش و جوانان گیلان چاپ
آیا فومن جز نقشه گیلان نیست؟! / با کمی توجه فوتبال فومن لیگ یکی خواهد شد
28 تیر 96 - 23:53

گیلان آنلاین: فوتبال فومن در دهه گذشته با سختی و پشتکار فراوان جوانان و پیشکسوتان این شهرستان، در لیگ بزرگسال گیلان، تیم یکپارچه و هدف داری را تشکیل داد.

 

 

 


گیلان آنلاین: فوتبال فومن در دهه گذشته با سختی و پشتکار فراوان جوانان و پیشکسوتان این شهرستان، در لیگ بزرگسال گیلان، تیم یکپارچه و هدف داری را تشکیل داد.
این تیم که با حمایت شهرداری فومن، به نام آن سازمان زده شد، حامیان حقیقی و حقوقی بومی نام آشنایی از جمله هیات فوتبال فومن، فومن شیمی و مولدینگ فومن و... را پشت سر خود دید و بسیار دور از انتظار و خیلی زود پله های صعود را طی کرد تا نام فومن را دوباره به جمع قطب های اصلی فوتبال گیلان برساند.

تیم شهرداری فومن در میانه های راه با توجه به هزینه های قابل توجه تیم داری که اهل فن نسبت به آن آگاهی دارند، با فقدان منابع مالی مستمر و نبود حمایت های مادی و معنوی استانی مواجه شد تا در ادامه مسیر ترقی، با چالش های مختلفی روبرو شود.

اما با این وجود، فومنی ها، با غیرت مثال زدنی کادرفنی و بازیکنان و تلاش سخت کوشانه مدیران باشگاه و هیات فوتبال شهرستان، در فصل گذشته تا یک قدمی لیگ دسته یک فوتبال کشور پیش آمدند که شانس و بلیط حمایت با آن ها یار نبود تا تلاش های شان به نتیجه کامل برسد و با رقم خوردن نتیجه ای نه چندان مقتدر، سال دیگر نیز باید طعم تکراری لیگ دو را تجربه کنند.

ارتش سبز فومن برخلاف دیگر تیم های گیلانی حاضر در لیگ های کشوری، حامی استانی چندانی پشت بند خود نداشت تا تنها انگیزه آن، دلهای پرشور هواداران فوتبال دوست فومنی باشد که عاشقانه در غم و شادی بازیکنان شریک می شوند.

شهرداری فومن طبق سنت گذشته، یکسال در میان لیگ های بالاتر را تجربه می کند و با وجود برنامه ریزی مناسب اگر امسال حمایت بیشتر استاندار محترم و مدیرکل ورزش و جوانان استان را پشت سر خود ببیند، راه دور و سختی تا صعود به لیگ یک فوتبال کشور را در پیش ندارد.

 فومن یقینا با پتانسیل موجود در منطقه غرب گیلان و حمایت های کم نظیر هیات فوتبال فومن، مدیریت کار آمد و کادر فنی لایق و بازیکنان جوان، مستعد و بومی، می تواند نماینده آبرومند و موفقی برای فوتبال گیلان در سطح کشور باشد.

البته ورزش دوستان فومنی مدت هاست که آرزوی دیدار نماینده اداره کل ورزش و جوانان استان در فومن را در دل می پرورانند و معلوم نیست که چه زمانی این عشق دیدار به وصال خواهد رسید و ورزش دوستان این شهرستان با این سوز دل و غم حجران رییس ورزش فومن، بر سر درب خییران ورزش دوست نشسته اند تا کمی از بار وظایف آن مسئولان بکاهند.

امیدواریم که مسئولان محترم استان، دوباره نیم نگاهی به نقشه سرسبز اما از یاد رفته گیلان عزیز بی اندازند تا از خاطرشان نرود که فومن نیز یکی از شهرهای مهم و تاثیر گذار آن استان محسوب می شود که نیازمند توجه بیشتر می باشد.نویسنده: عرفان منصوریان
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام