دهکده‌ای در ارتفاعات ماسال/ اولسبلنگاه؛ قطعه‌ای از بهشت
24 مرداد 96 - 18:25

گیلان آنلاین: دهکده اولسبلنگاه در ارتفاعات ماسال واقع شده که قطعه‌ای از بهشت را در خود جای داده است.

 

 

 

گیلان آنلاین: در گیلان کوهستان‌ها و ییلاقات و روستاهایی بی‌بدیلی است که نظیر آن را در کمتر جایی می‌توان مشاهده کرد و این زیبایی‌ها به گونه‌ایست که چشم هر بیننده‌ای را جذب خود می‌کند و هر کسی فقط یکبار به این مکان‌های طبیعی و خدادادی سفر کند، دیگر نمی‌تواند از آن دل بکند.

شهرستان ماسال یکی از شهرهای استان گیلان است که دارای ییلاقات زیبا و سرسبزی می‌باشد که آدمی از حظ بصری آن سیر نمی‌شود تابستان‌های خنک آن اقلیم و نوشیدن آب گوارای چشمه‌سارانش، تجربه‌ای بسیار شیرین و به یاد ماندنی برای مسافران به همراه دارد.

دهکده « اُلَسَبِلَنگا» یا اولسبلنگاه در ماسال یکی از دیدنی‌ترین و زیباترین ییلاقات این دیار است که در فاصله حدود ۲۵ کیلومتری شمال غرب این شهرستان قرار دارد.

دهکده اولسبلنگاه ییلاقی خوش منظره، با پوشش مرتعی و تابستان نشین در ارتفاع ۱۴۸۹ متر از سطح دریای آزاد است، این منطقه دارای مراتع بسیار بوده و خانه‌های موجود در آن اکثرا از چوب ساخته شده است.

 

ساکنان این منطقه از شهروندان ماسال هستند که برای استراحت و گذراندن فصل گرما در آنجا زندگی می‌کنند، هتل و مسافرپذیر ییلاقی زیبایی دارد و گردشگران و مسافران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

این ییلاق بهشتی، فرصتی برای رهایی از روزمرگی و چشیدن طعم شیرین آزادی و آسودگی است که ما را با خود به دنیایی متفاوت می برد و برای چند ساعتی هم که شده حس آرامش واقعی را به ما هدیه می‌دهد.

کمتر کسی است که به این دهکده سفر کرده و مناظر مه‌گرفته و ابری آن را تجربه نکرده باشد، زیرا ابرها جلوه ویژه و بی‌نظیر بلندی‌های طبیعت اولسبلنگاه هستند که دمادم به مهمانی خانه‌ها و مردم باصفای این ییلاق شگفت انگیز می‌آید.

چشم اندازهای خیره کننده روستای اولسبلنگاه، ابرها و مه‌هایی که هر از گاهی مهمان روستا می‌شود و خانه‌ها و زیبایی‌ها را در می‌نوردند، پیچش‌های جاده که با درختان انبوه در هم تنیده‌اش، خانه‌ها و کلبه‌های چوبی با سقف‌های رنگی، همه گزینه‌های مختلفی برای عکاسی و شکوفا شدن خلاقیت و ذوق و هنر را پیشنهاد می‌دهد.

در این راستا با چند تن از مسافرانی که در این دهکده حضور داشتند و از استان‌های مختف آمده بودند مصاحبه‌ای کوتاه انجام شده است که در ادامه به آن می‌پردازیم؛

 

 

آرامش واقعی در دهکده اولبسلنگاه حس می‌شود

مریم ضیایی، مسافر تهرانی که محو تماشای زیبایی‌های اولسبلنگاه بود، به خبرنگار خبرگزاری شبستان اظهار داشت: آرامش واقعی را در این دهکده چوبی و زیبا حس کرده است.

 

وی با بیان اینکه دل کندن از این ییلاق فوق العاده و رفتن به زندگی روزمره و شهر شلوغ بسیار سخت است، افزود: این دهکده دارای مردمانی مهربان و مهمان‌دوست است که بر زیبایی منطقه دوبرابر افزوده است.

 

این مسافر تهرانی با اشاره به اینکه یک شکایت از مسئولان این شهرستان و استان گیلان دارم، گفت: متاسفانه چند کیلومتر مانده به ارتفاعات دیگر آنتن‌های تلفن قطع می‌شوند و هیچ راه دسترسی به همراهان خود نداریم و نمی‌توانیم تماس بگیریم.

 

ضیایی با بیان اینکه وقتی این نقطه یک دهکده گردشگرپذیر است پس باید در راستای خدمات دهی به آن تلاش بیشتری صورت گیرد، تصریح کرد: با تبلیغات بیشتر از ییلاقات ماسال در سطح کشور، قطعا گردشگران داخلی و خارجی بیشتری جذب این مناطق می‌شوند و باید در این راستا مشکلاتی وجود نداشته باشد.

 

زنده شدن حس ناب طبیعت در دهکده چوبی و ابری اولسبلنگاه

مریم نجاتی، یکی دیگر از مسافران تهرانی خاطرنشان کرد: پیاده روی بین مردم روستا و خانه‌های چوبی اولسبلنگاه، در کنار گاوها و گوسفندهایی که در حال چرا هستند، حس ناب طبیعت را در من زنده کرده است.

 

وی با بیان اینکه خنکای این منطقه آن هم در دل گرمای تابستان بسیار دلپذیر است، افزود: می‌توانم به جرأت بگویم بهشت را با تمام زیبایی‌هایش از نزدیک لمس کردم.

 

این مسافر تهرانی با اشاره به اینکه صبح زود خود را غرق در ابرها دیدم که تا کنون چنین چیزی را تجربه نکرده بودم، گفت: در این منطقه موبایل آنتن ندارد و شاید از نظر خیلی‌ها این یک مشکل محسوب شود اما از نظر من محسوب است زیرا به کل آدم از زندگی روزمره و تکراری فاصله می‌گیرد و خود را در میان بهشت برین می‌بیند.

 

 

نجاتی با اشاره به اینکه قطعا خودم یک سفیر تبلیغی در بین دوستانم برای این منطقه خواهم بود، تصریح کرد: به جرأت می‌توان گفت بالای 80 درصد مردم ایران اصلا نمی‌دانند چنین مناطق زیبا و دل انگیزی هم وجود دارد تا به آنجا سفر کنند.

 

اینجا فقط گوشه‌ای از ییلاقات ماسال است، ییلاقات را باید رفت و دید و نه گفت و شنید، حتی گزارش تصویری هم نمی‌تواند بیانگر آن همه زیبایی و طراوت و آرامش باشد، زیرا طراوت و آرامش، حس کردنی است نه نوشتنی و به تصویر کشیدنی.

 

 

 

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام