پیام تبریک دکتر رهبر به کارمند واحد لاهیجان در پی آزادی فرزندش
26 مرداد 96 - 00:00

گیلان آنلاین: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی به صغری محمدی مادر ساشا محکوم به قصاص نفس، آزادی او را تبریک گفت.

 

 

 

گیلان آنلاین: آنا نوشت: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی به صغری محمدی مادر ساشا محکوم به قصاص نفس، آزادی او را تبریک گفت.

 در پیام دکتر فرهاد رهبر آمده است: «این همدلی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی با یکی از همکارانشان نشان از بزرگی و عزت نفس و جوانمردی تک تک اعضای این خانواده است و حرکتی بسیار افتخار آفرین و قابل تقدیر است و نمایش نمادین اتحاد که حاصلش تبلور اقتدار جمعی برای تمامی مشکلات محسوب می‌گردد.

به شماهم تبریک عرض می‌کنم از جهت اینکه اثبات کرده‌اید، جزء این جمع متحد هستید. ان‌شاالله همواره همه عزیزان با محبت و همدلی، استوار و یکپارچه دست در دست هم برای اعتلای دانشگاه آزاد اسلامی تلاش مضاعف خواهند داشت.»

 

به گزارش آنا، مادر ساشا، محکوم به قصاص نفس می‎‌گوید: آزادی فرزندم و نجات او از طناب دار را مدیون کارکنان دانشگاه آزاد و فضای مجازی هستم.

  حدود 12 سال قبل در لاهیجان فردی به نام ساشا محکوم به قصاص می‌شود و امروز با گذشت چندین سال او آزاد و از طناب‌دار نجات پیدا می‌کند. صغری محمدی، مادر ساشا درباره نحوه آزادی پسرش و فراهم کردن دیه به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا می‌گوید: «پسرم حدود 12 سال پیش که 17 سال سن داشت محکوم به قصاص شده بود و دو ماه قبل به ما اعلام کردند که فرزندم ساشا قرار است اعدام شود. در این سال‌ها من و سایر آشنایان به دنبال رضایت از خانواده مقتول بودیم.»

او ادامه می‌دهد: «در نهایت موفق شدیم رضایت ولی دم را با پرداخت دیه بگیریم. بنابراین در این مدت در حال جورکردن پول برای پرداخت خون بها بودیم. البته مبلغی را هم فراهم کردیم و به نزد خانواده مقتول بردیم، اما آن‌ها به آن مبلغ راضی نشدند. برای همین از ولی دم مهلت گرفتیم تا دیه را به مبلغ 400 میلیون تهیه کنیم.»

مادر ساشا می‌افزاید: «بنده خودم را بازخرید کردم، از دوست و آشنا هم پول قرض کردیم تا دیه را جور کنیم ولی بازهم پول‌های ما به 400 میلیون نمی‎‌رسید. در حین پول گرفتن از این و آن یک دفعه به ما اعلام کردند که ساشا به اتاق انتظار برای محاکمه رفته است. کار به جایی رسیده بود که می‎خواستم بابت دیه از مردم پول بگیرم.»

محمدی می‌گوید: «ما با مشورت دیگران تصمیم گرفتیم تا نوشته‌ای را در شبکه‌های اجتماعی برای تهیه دیه منتشر کنیم و این متن هم به دست خیلی افراد رسید. نوشته درخواست کمک ما در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی دست به دست چرخید و در نهایت به آقای میرحبیب موسوی یکی از کارکنان دانشگاه آزاد واحد ارومیه رسید.»

او ادامه می‌دهد: «آقای موسوی درخواست کمک ما در فضای مجازی دید و پیگیر ماجرا شدند یعنی نوشته ما را در گروه‌ها و کانال‌های مختلفی دانشگاهی و... منتشر کردند تا ما بتوانیم جان ساشا را نجات دهیم. آقای موسوی درخواست ما را 17 مرداد منتشر کرد و دیشب یعنی 25 مرداد مبلغ دیه برای نجات پسرم از طناب‌دار جور شد.»

محمدی در ادامه به وضعیت آزادی ساشا اشاره می‌کند و می‌گوید: «پسرم هنوز آزاد نشده است، اما صورت‎‌جلسات آزادی و رضایت امضا شده است که انشاالله تا هفته آینده ساشا از زندان رها شود. من و خانواده‌ام لطفا آقای موسوی، کارکنان دانشگاه آزاد و همه افرادی که ما را یاری و کمک کردند فراموش نمی‌کنیم.»

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام