درس انسانیتی که پزشک گیلانی به مسئولین داد
27 مرداد 96 - 00:00

گیلان آنلاین: این حرکت اخلاق مدارانه و برگرفته از فرهنگ غنی ایرانی اسلامی اولین فلوشیپ سی تی آنژیوی قلب استان نشان داد که هنوز می توان علاوه بر علم و دانش، بهترین سرمشق ها و الگوها در زمینه ی ارزش های انسانی را نیز در جامعه پزشکی جستجو کرد.

 

 

 

گیلان آنلاین: یکی از مهمترین اهداف و آرزوهای علاقه مندان به علم و پژوهش به ویژه پزشکان متخصص، عضویت در هیئت علمی دانشگاه است و امروزه رقابت جهت رسیدن به این جایگاه بسیار تشدید شده است.

در حالی که گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی گیلان چهار عضو متخصص و فلوشیپ اینترونشن، سه متخصص و فلوشیپ الکتروفیزیولوژی، چندین متخصص جنرال قلب و ... دارد، تا چند ماه قبل به دلایلی مبهم اقدام به جذب فلوشیپ رشته اکوکاردیوگرفی قلب نشده بود و بالاخره چندی پیش دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این رشته اقدام به فراخوان جذب عضو هیئت علمی تنها برای یک نفر نمود.

در این شرایط دکتر رضایی که از سویی با تحصیل در رشته تخصصی داخلی و رشته فوق تخصصی قلب و فلوشیپ های اکوکاردیوگرافی و سی تی آنژیو و ام آر آی قلب دارای بیشترین سنوات تحصیل پزشکی در بین پزشکان قلب استان است و از سویی به علت شهادت پدر ایشان "روحانی انقلابی و مردمی حجت الاسلام شهید رضایی" به دست منافقین جنایتکار، طبق قوانین موجود در زمینه جذب در هیئت علمی از اولویت برخوردار بوده و طی چند سال اخیر مورد کم لطفی و بی مهری مسئولین دانشگاه قرار گرفته بود، در اقدامی تحسین برانگیز و به احترام پیشکسوت خود و اولین اکوکاردیولوژیست استان "دکتر آقاجانخواه پزشک محجوب و فرهیخته گیلان" در فراخوان جذب اخیر ثبت نام نکرد!

این اقدام شایسته این پزشک سخت کوش، در حالی صورت گرفته که امروزه برخی برای رسیدن به پست و مقام و جایگاهی، سر از پا نشناخته و حتی حاضر به ارتکاب هر گونه عمل غیرانسانی نیز هستند! که می تواند درس اخلاقی به ویژه برای مسئولین باشد.

این حرکت اخلاق مدارانه و برگرفته از فرهنگ غنی ایرانی اسلامی اولین فلوشیپ سی تی آنژیوی قلب استان نشان داد که هنوز می توان علاوه بر علم و دانش، بهترین سرمشق ها و الگوها در زمینه ی ارزش های انسانی را نیز در جامعه پزشکی جستجو کرد.

 

 

پی نوشت:

هیئت تحریریه گیلان آنلاین برای این پزشک پرتلاش گیلانی در تمامی عرصه های زندگی آرزوی موفقیت نموده و برای بدخواهان او به ویژه همفکران قاتل پدر این پزشک آرزوی توبه و هدایت دارد!

به اشتراک بگذارید:

نظرات شما:

نام: دانشجو 28 مرداد 1396 ساعت 02:05

بايد مسئولين بخاطر اينهمه بي عدالتي مجازات شوند
اين حركت ايشون قابل تحسينه

نظر دهید - پسندیدم 6

نام: متخصص قلب 28 مرداد 1396 ساعت 10:05

با سلام
من متخصص قلب و فارغ التحصیل سالهای اخیر بیمارستان حشمت هستم.
تا چند سال پیش، تقریبا هم چیز روی نظم بود یا لااقل خیلی بهتر از حالا!!ولی از سال 92 و بدنبال ریاست استاد برزیگر و معاونت دکتر سالاری ،همه چیز بهم ریخت
قبل از آن،این دو استاد ،در امور آموزشی حضور فعال داشتند ولی بعد از آن تقریبا به صفر رسید.ما فقط اساتید را در آنژیوگرافی ،آنهم از شب تا صبح میتوانستیم ببینیم.
حتی سایر اساتید از جمله دکتر میربلوک هم دیگر فعالیت آموزشی نداشتند،فقط استاد آقاجانخواه بودند که تمام پنج شنبه ها ،کلاس اکوی فوق العاده عالی داشتند.
بتدریج همه چیز بدتر و بدتر شد،نمیدانم چه شد ،همه با استاد آقاجانخواه نامهربان شدند،روزهای آنژیو گرافی ایشان بزور عوض شد و موکول به روزهایی شد که ایشان درمانگاه داشتند،یعنی استاد باید یا درمانگاه میرفتند یا آنژیو گرافی و این مساله وحشتناک بود
سایر اساتید هم فقط در سی پی سی ها یا کت کنفرانس ها که آنهم بحث بین خودشان بود حضور داشتند که اصلا هم آموزشی نبود.
تا اینکه استاد رضایی تشریف آوردند،ایشان بسیار منظم و دقیق بوده و علاقه بسیار زیاد به آموزش داشتند،جایگاه علمی ایشان بر هیچ کس پوشیده نیست و حتی خود استاد میربلوک اصرار فراوان داشتند که در جلسات سی پی شی این دو استاد حضور داشته باشند و از دریای علم ایشان،سایر اساتید و دانشجویان بهره مند شوند.
حالا مدتی است که ورق برگشته،انگار استاد میربلوک دیگر تمایل به علم و آموزش ندارند.
استاد میربلوک عزیز و گرانقدر ،چه شد؟چرا در بیمارستان حشمت،دو استاد عزیزی که آنقدر علاقمند به آموزش بودند و حضور شبانه روزی داشتند،سرکوب شدند؟
چه شد که این بزرگواران ،حتی تمایل به شرکت در جلسات گروه ندارند و در عین حال،علیرغم تمام کارشکنی ها ،با روی گشاده و سعه صدر به فعالیت درمانی و آموزشی خود ادامه میدهند!!!
انگار کارایی بیمارستان عوض شده،عقل سلیم قبول نمیکند که شاگردان سالهای اخیر شما که هیچ صلاحیت علمی و بالینی و بعضا اخلاقی ندارند به این بزرگواران ترجیح داده شوند.
چرا استاد میربلوک!!!!شما خودتان هم این افراد را در دوره رزیدنتی اصلا قبول نداشتید،یادتان هست استاد؟!!!
چه در بیمارستان میگذرد؟!چه در گروه قلب میگذرد؟!
استاد میربلوک ،اجازه ندهید بیمارستان بیشتر از این رسوا شده و به قهقرا برود!!استاد اجازه ندهید این حواشی و اتفاقات نا میمون،نتیجه سالها تلاش و زحماتتان را به باد بدهد!!!
استاد آبروی رفته بیمارستان را برگردانید

نظر دهید - پسندیدم 17

نام: حسین 28 مرداد 1396 ساعت 07:05

مرحبا به این اخلاق مداری.
برخی واقعا باید خجالت بکشند

نظر دهید - پسندیدم 12

نظر شما:

security code
تلگرام