ایجاد 20کارگاه پوشاک روستایی در گیلان
19 شهریور 96 - 15:02

گیلان آنلاین: رییس امور شعب بانک کشاورزی گیلان گفت:طرح پایلوت ایجاد کارگاه های روستایی در 5استان کشور از جمله گیلان اجرا می‌شود.

 

 

گیلان آنلاین: علیرضا طاهری در گفت‌و‌گو از اجرای طرح تولید ملی پوشاک در مناطق روستایی گیلان خبر داد و گفت:این طرح توافق چند جانبه‌ای از سوی سازمان برنامه بودجه کشور، استانداری گیلان، بانک کشاورزی،سازمان برنامه و بودجه استان، سازمان صنایع کوچک شهرکهای صنعتی استان و انجمن پوشاک کشور است و همکاری‌ها برای برنامه‌ریزی تامین مالی در حال انجام است.

وی افزود: این طرح به صورت پایلوت در استانهای کرمانشاه، چهارمحال بختیاری، اردبیل ،همدان و گیلان اجرا می‌شود.

طاهری ادامه داد: در 4ساله اخیر نرخ بیکاری در گیلان کاهش یافته است و اجرای این طرح به افزایش اشتغالزایی در استان کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه 20کارگاه تولید لباس روستایی در گیلان تشکیل می‌شود، تصریح کرد: در این کارگاه ها، لباس‌ها با برند معتبر دوخته خواهد شد و در بازارهای داخلی و بین‌المللی به فروش خواهد رسید.

رییس امور شعب بانک کشاورزی گیلان افزود: نرخ سود تسهیلات 18درصد است که 9 درصد آن توسط سازمان برنامه بودجه کشور پرداخت می‌شود، بنابراین تسهیلات با نرخ سود 9درصد به متقاضیان اعطاء خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد:برای هر استان 9میلیارد و 800میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و با اجرای این طرح یک هزار و 500نفر مشغول به کار خواهند شد.

 

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام