مدیرکل هواشناسی استان گیلان: چاپ
کاهش نسبی دما، بارندگی و وزش باد درراه مرکز و غرب گیلان
19 شهریور 96 - 21:58

گیلان آنلاین: مدیرکل هواشناسی استان گیلان از کاهش نسبی دما، بارندگی و وزش باد در دو روز اخیر خبر داد

 

 

گیلان آنلاین: بهمن کمانگر در گفت‌وگوی با اشاره به نفوذ مجدد هوای خنک و بارش زا به استان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده نفوذ تدریجی جریانات ناپایدار، خنک و بارش زا از فردا (دوشنبه) به منطقه است.

 

وی بابیان اینکه احتمال کاهش نسبی دما وجود دارد گفت: با توجه به نقشه‌های هواشناسی کاهش نسبی دما، بارندگی، وزش باد و احتمال رعدوبرق تا روز سه‌شنبه مورد انتظار هست.

 

مدیرکل هواشناسی گیلان افزود: طی دوشنبه بعدازظهر و شب تا ظهر سه‌شنبه بارندگی و وزش باد در بعضی از نقاط (به‌ویژه مناطق غربی و مرکزی) از شدت بیشتری برخوردار است.

 

کمانگر با تأکید بر کاهش دما در استان گیلان بیان کرد: طی این مدت کاهش دما در سطح استان، 2 تا 4 درجه سلسیوس پیش‌بینی می‌شود.

 

وی با توصیه به مسافران و گردشگران افزود: مسافران از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری نمایند و دریا هم مواج بوده و برای شنا مناسب نیست.

 

مدیرکل هواشناسی گیلان با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را به عمل بیاورند بیان کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر، مدیریت بحران، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، آب منطقه‌ای و... با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم را به عمل‌آورده و توصیه‌های کارشناسی را صادر نمایند و هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

منبع: فارس

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام