ششمین جشنواره فیلم سبز ایران کلید خورد
19 شهریور 96 - 22:22

گیلان آنلاین: ششمین جشنواره فیلم سبز ایران با نمایش فیلم فرانسوی « رمز و راز از دست دادن پلاستیک» رسما در گیلان کلید خورد.

 

 

گیلان آنلاین: افتتاحییه ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در گیلان،با حضور پرشور هنرمندان، فرهیختگان، دوستداران هنر و سینما و تشکل‌های مردم نهاد در سالن اجتماعات اداره کل محیط زیست گیلان برگزار شد.

در این مراسم قربانعلی محمدپور، مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با یادآوری عملکرد گیلانیان در جشنواره سال ۹۵ که پس از ده سال توقف برگزار شده بود،گفت: تجربه سال گذشته نشان داد اگر هدفگذاری درست باشد و اصرار و اهتمام بورزیم نتایج مثبت حاصل می‌شود.

وی با تأکید بر نقش تشکل‌های غیر دولتی و مردم نهاد ادامه داد: امروز این تشکل‌ها حضوری پررنگ‌تر از دستگاه‌های محیط زیستی در امور مربوطه دارند و با نگاهی که حاکمیت امروز به محیط زیست دارد، بودن این تشکل‌ها در کنار ما افتخاری برای دولت، من و همکارانم است.

 محمدپور خاطر نشان کرد: استفاده از ابزار هنر و توانایی‌های هنرمندان در زمینه آموزش می‌تواند به ما در حل بحران‌های محیط زیستی کمک کند.

در ادامه این جلسه صبوری دبیر مقیم جشنواره گفت: ۱۴۱ اثر در جشنواره شرکت دارند و به استان‌ها ابلاغ شده اند که ۸ فیلم مربوط به گیلان است.۵۰ فیلم از کشورهای خارجی نیز در این جشنواره شرکت کرده‌اند.

وی افزود: اکران همزمان فیلمها در دو نقطه از رشت، کارگاه‌ها و تورهای علمی، تورهای عکس و طبیعت و نشست‌های عکس و طبیعت از برنامه‌های این جشنواره است.

صبوری تصریح کرد: امسال این جشنواره از طرف سمن‌های استان جدی‌تر گرفته شده است و بیش از ۱۲ تشکل و چند موسسه هنری در این رویداد همکاری داشته‌اند.

شهرهای رشت، سیاهکل، تالش، لاهیجان، لنگرود و رودسر به طور همزمان به اکران آثار این جشنواره ملی خواهند پرداخت.

ششمین جشنواره فیلم سبز ایران با نمایش فیلم فرانسوی « رمز و راز از دست دادن پلاستیک» رسما در گیلان کلید خورد.

 

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام