پرداخت قانونی حقوق 50 میلیون تومانی بر اساس مندرجات مصوب شرکت‌ها / گزارش دیوان محاسبات مبنی بر اختلاس نبودن حقوق نجومی صحیح است
20 شهریور 96 - 17:24

گیلان آنلاین: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه پرداخت حقوق 40 و 50 میلیون تومانی به برخی از افراد بر اساس مقررات مصوب شرکت‌ها بوده بیان کرد: گزارش دیوان محاسبات مبنی بر اختلاس نبودن حقوق نجومی صحیح است و نمی‌توان بر آن خورده گرفت.

 

 

گیلان آنلاین: محمدصادق حسنی در تشریح جزئیات تبرئه شدن تعدادی از نجومی بگیران از سوی دیوان محاسبات کشور و خواستار شدن آن‌ها به جهت بازگرداندن مطالباتشان از خزانه اظهار کرد: حقوق نجومی مطرح‌شده هیچ‌کدامشان مربوط به سازمان‌های دولتی که مدیر مالی از سوی وزارت دارایی داشته باشند نبوده است.

وی بابیان اینکه حقوق نجومی مربوط به سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته دولتی بوده، افزود: در شرکت‌های دولتی هیئت امناء و هیئت‌مدیره وجود دارد و در آن‌ها قانونی برای حقوق بندی وجود ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه درجاهایی همچون آموزش‌وپرورش و سایر دستگاه‌ها که قانون حقوق بندی وجود داشته هیچ مشکلی نبوده، گفت: در شرکت‌ها هیئت‌مدیره‌ها گاها حقوق و پاداش‌هایی را مصوب و پرداخت می‌کنند که آن‌ها نیز خلاف نیست و طبق قانون و مقررات داخلی خود پرداختی داشتند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در هیچ‌کدام از شرکت‌های مذکور نیز مشاهده نشده که حقوق 10 میلیون تومانی مصوب را 30 میلیون تومان پرداخت کرده باشند.

حسنی بابیان اینکه حقوق پرداخت‌شده کلان غیرقانونی نبوده و طبق قانون همان شرکت‌ها به افراد واگذارشده بود، گفت: دیوان محاسبات نیز مجبور بر جواب شکایت‌ها بر اساس قانون و مقررات سازمان‌های مربوطه است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان بابیان اینکه آن‌هایی که حقوق بالا دریافت کرده‌اند بر اساس بندها و مندرجات سازمانی دریافتی مشخصی داشته‌اند، تصریح کرد: دیوان محاسبات در بررسی‌های خود بر اساس بندها و مندرجات قانونی حرکت کرده و نمی‌توان دریافت حقوق 40 و 50 میلیون تومانی را حقوق نجومی و اختلاس نام نهاد.

نماینده مردم رشت در خانه ملت بابیان اینکه دیوان محاسبات نمی‌تواند بر حقوق‌بگیران بالا خورده بگیرد، افزود: می‌توان گفت خلأ قانونی در رابطه با حقوق نجومی وجود داشت اما به استناد گزارش دیوان محاسبات حقوق بالا بر اساس قانون پرداخت‌شده است.

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام