تیم‌های فوتسال ایران به دنبال افتخارآفرینی هستند
20 شهریور 96 - 22:43

گیلان آنلاین: سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال گفت: تیم‌های فوتسال ایران به دنبال افتخارآفرینی هستند.

 

 

به گزارش گیلان آنلاین و به نقل از تسنیم، محمدرضا ساکت پس از برگزاری مراسم بدرقه تیم‌های ملی فوتسال آقایان و بانوان به مسابقات داخل سالن آسیا گفت: تیم‌های ملی فوتسال بانوان و آقایان عازم ترکمنستان هستند. آنها پس از ماه‌ها اردوهای مثمر ثمر آماده هستند تا در بازی‌های داخل سالن افتخار آفرینی کنند. فوتسال ایران بر قله آسیاست و طبیعی است که همه با انگیزه بالا مقابل ما حاضر شوند.

وی افزود: بچه‌ها خیلی تلاش کردند و کمتر از دو ماه کنار خانواده خود بودند. امیدوارم دعای ما و مردم بدرقه راه این عزیزان باشد و آنها را با بزرگداشت شهید حججی بدرقه می‌کنیم. آنها یاد و خاطره قهرمانان آسمانی یعنی شهیدان به خصوص شهدای مدافع حرم را پاس می‌دارند.

ساکت در پاسخ به این پرسش که چرا اعضای تیم ملی فوتسال هنوز پاداش کسب مقام سومی جام جهانی 2016 را دریافت نکرده‌اند، گفت: بخشی از آن را دریافت نکرده‌اند. آنها دو سه مرحله پاداش داشتند، دو مرحله آن پرداخت شده و با رایزنی که با تاج و کفاشیان داشتیم، یک مرحله پاداش هم قبل از سفر اعضای تیم به ترکمنستان پرداخت خواهد شد. محدودیت‌ها فوتبال و فدراسیون آن را دچار مشکل کرده است. تلاش می‌کنیم از منابع مختلف هزینه‌های خود را تامین کنیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که چرا تنها یک سکه برای بهترین‌های فوتسال در نظر گرفته شده بود تصریح کرد: این چیزی بود که در توان فدراسیون فوتبال بود. جاهای دیگر هم همین است و ما به فوتبالی‌ها همین را هم ندادیم. وضع خراب است و کارکنان صداوسیما 5،6 ماه است که حقوق نگرفته‌اند.

ساکت در خصوص برنامه‌های آینده تیم ملی و برگزاری بازی‌های تدارکاتی خاطر نشان کرد: تیم ملی از لحاظ فنی ظرفیت بالایی دارد و توانایی و قدرت سازماندهی و کار فنی که کی‌روش می‌تواند انجام دهد بسیار بالا است، اما این برنامه‌ها نیاز به حمایت دارد. برای حضور در جام جهانی باید برنامه‌ها و کمک‌های ویژه‌ای داشته باشیم. در این زمینه قول‌هایی داده شده  که امیدوارم عملی شود. کی‌روش برای تیم ملی برنامه منسجم و سازمان‌یافته دارد که اگر اجرا شود به موفقیت‌های بیش از پیش می‌‌رسیم

وی اضافه کرد: کی‌روش از لحاظ نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و سازماندهی کار شبانه‌روزی انجام می‌دهد و نشان داده در این زمینه‌ها توانایی‌های بالقوه‌ای دارد، اما از این برنامه‌ها باید حمایت شود. امیدوارم این زمینه فراهم شود تا شرمنده مردم، کادرفنی و بازیکنان نشویم. الان نقش حمایتی فدراسیون فوتبال با حمایت جاهای مختلف لازم است. آقای تاج هم تمرکز خودش را برای فراهم کردن این برنامه‌ها گذاشته است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال  که تیم ملی در چه شهری از روسیه به مصاف توگو می‌رود اظهار داشت: هر زمانی که محل برگزاری بازی قطعی شد در سایت رسمی فدراسیون فوتبال اعلام می‌کنیم.

ساکت در پاسخ به این پرسش که آیا کی‌روش پس از جام جهانی 2018 از تیم ملی جدا می‌شود یا خیر، گفت: قرارداد کی‌روش تا آخر جام جهانی 2018 است، اما من به عنوان یک ایرانی که کیفیت متحول شده و معماری جدید فوتبال ایران را به دست او می‌بینم امیدوارم زمینه‌ای مهیا شود تا سال‌های متمادی از کی‌روش استفاده کنیم. نگاه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و تاج هم همین‌گونه است. کی‌روش معماری خوب بنا نهاده و نگاه ژرفی به استعدادهای ایرانی‌های داخل و خارج از کشور دارد، که امیدوارم پس از جام جهانی از ظرفیت این مربی استفاده کنیم. البته هنوز درباره حضور او پس از جام جهانی صحبتی نکرده‌ایم چون تمرکز جدی او برای فراهم آوردن بهترین شرایط برای آماده‌سازی تیم ملی است.

وی در خصوص شایعه شکایت فدراسیون فوتبال سوریه از فدراسیون فوتبال کشورمان، به خاطر اتفاقات رح داده در دیدار مرحله انتخابی جام جهانی 2018 گفت: این موضوع صحت ندارد. این موضوع زاییده تفکراتی است که راضی به پیوند دو ملت نیستند. فوتبال کری‌های خاص خودش را دارد اما روابط دوستانه بین کشورها را خراب نمی‌کند بلکه باعث پدید آمدن زمینه دوستی میان کشورها می‌شود.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام