جلسه شورای شهر رشت : چاپ
رئیس شورای شهر رشت: شورا در انتخاب‌ خود "مستقل" عمل می‌کند
21 شهریور 96 - 21:44

گیلان آنلاین: رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه شورا در انتخاب‌ خود مستقل عمل می‌کند گفت: به‌دنبال پاسخ دادن به کسی نیستیم و پاسخ‌های خود را در قالب عمل به وعده‌ها، کار و وحدت می‌دهیم.

 

 

گیلان آنلاین: امیرحسین علوی در هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به انتقادات انجام شده پیرامون انتخاب شهردار غیربومی از سوی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان اظهار داشت: مطرح کردن بعضی صحبت‌ها در شأن همکاران بنده در شورای شهر رشت نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به انتخاب مسعود نصرتی شهردار سابق قزوین به‌عنوان شهردار رشت عنوان داشت: این انتخاب نشان از اتحاد اعضای شورای اسلامی شهر رشت دارد و بر اساس مردم‌سالاری دینی و دموکراسی صورت پذیرفته است.

علوی افزود: این موضوع مورد تایید است که شورای اسلامی شهر رشت در مسائل اساسی از بزرگان استان مشورت می‌گیرد اما تاکید می‌کنیم که شورا در انتخاب‌های خود مستقل عمل می‌کند و انتخاب نصرتی به‌عنوان شهردار کمترین تاثیرپذیری از جریانات سیاسی را داشته است.

وی با تاکید بز لزوم حمایت از اعضای شورای اسلامی شهر رشت گفت: مردم بر اساس خدمات و اقدامات دوره‌های قبل به ما اعتماد کرده و رای داده‌اند و این موضوع که بر اساس اختلاف نظرات باز هم با هم اتحاد داشتند نشانه عقلانیت و درایت اعضای شورای شهر است.

علوی با بیان اینکه قطعاً نظرات منتقدان و بزرگترها در رشت و استان در تصمیم‌گیری‌های اعضای شورا تاثیر دارد خاطرنشان کرد: به‌دنبال پاسخ دادن به هیچ عزیزی نیستیم و پاسخ‌های خود را در قالب عمل به وعده‌ها، کار و وحدت می‌دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت پس از ورود به دستور جلسه گفت: با توجه به اینکه 9 مهرماه فرصت نهایی برای ثبت شهر رشت به‌عنوان شهر تالابی در کشور است، لایحه‌ای جهت ارائه به دو کمیسیون بهداشت و فرهنگی تنظیم شده است.

وی ضمن مطرح کردن درخواست کمک جهت بازسازی حسینیه منطقه سراوان خاطرنشان کرد: در سال گذشته دو بحران مهم در منطقه سراوان به‌وجود آمد و اکنون 30 میلیون تومان جهت بازسازی حسینیه این منطقه کمک مالی در نظر گرفته شود.

احمد رمضانپور نرگسی دیگر عضو شورا در نطق پیش از دستور با اشاره به اینکه موارد مطرح شده در نماز جمعه گفت: آیت الله قربانی نماینده ولی‌فقیه و از ائمه جمعه‌ای هستند که اهل تحقیق و مطالعه هستند و ما تلاش می‌کنیم تا از ظرفیت‌ها و رهنمودهای ایشان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه صحبت‌های طرح شده در نماز جمعه موجب تشویش اذهان عمومی است افزود: دغدغه‌های منتقدان قابل درک و مشترک است اما شهر رشت دیگر طاقت آزمون و خطا و تبدیل شدن به کارگاه آموزشی برای شهردار را نداشت.

رمضانپور نرگسی با اشاره به اتحاد اعضای شورا با یکدیگر عنوان داشت: ما انتظار داشتیم آیت الله قربانی وحدت اعضای شورا با توجه به نظرات سیاسی مختلف را به فال نیک گرفته و تبریک می‌گفتند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت اظهار داشت: انتخاب ما، انتخاب تخصص، مدیریت و مهارت در قالب عملکرد مثبت بود و اعلام می‌کنیم این تصمیم ما تکلیف شرعی بود و قطعاً مردم هم با ما همراه هستند.

رمضانپور نرگسی خاطرنشان کرد: ما با کسی عهد اخوت نبسته‌ایم و تا جایی از نصرتی حمایت می‌کنیم که پای اصول نظام جمهوری اسلامی، آرمان‌های شهدا و منافع مردم و شهر بایستد.

وی اعلام کرد: آیت الله قربانی در جلسه‌ای که با ایشان داشتیم عنوان کرده بودند که اگر مخالف نظر ایشان هم شهردار انتخاب شود در تریبون نماز جمعه صحبتی نمی‌کنند اما نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاد که چنین تصمیمی گرفتند.

رمضانپور نرگسی با اشاره به شائبه‌های مطرح شده پیرامون انتصاب استاندار بوشهر به‌عنوان استاندار گیلان اظهار داشت: از آیت الله قربانی درخواست می‌کنیم تا با غیرت دینی خود در این مسئله ورود کنند و مانع این اتفاق شوند.

رضا رسولی نیز در این جلسه پیرامون بررسی طرح حمایت مالی از باشگاه سپیدرود و داماش اظهار داشت: این دو باشگاه در حال حاضر در شرایط ویژه، نامساعد و شکننده‌ای قرار دارند که باید همانند ادوار گذشته مورد حمایت قرار گیرند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت افزود: امروزه فوتبال ابزاری قدرتمند جهت انتقال مسائل فرهنگی و اجتماعی است و حمایت از این دو باشگاه نه تنها هزینه نیست بلکه اقدامی جهت اعتمادسازی و بالا بردن سطح درآمدهای شهرداری است.

وی با اشاره به کمک مالی یه انجمن علمی سازه‌های ماکارونی دانشگاه گیلان گفت: شورای اسلامی شهر رشت در سال‌های گذشنه از این مجموعه حمایت کرد اما نه تنها در این برنامه از شورا نامی برده نشد بلکه به بنده نیز توهین‌هایی شد و به نظرم حمایت مجدد از این برنامه کار درستی نیست.

فرهام زاهد نیز در این جلسه ضمن معرفی تیم سپیدرود و داماش به‌عنوان سرمایه‌های اجتماعی استان گیلان گفت: باید به فوتبال به چشم یک صنعت نگاه کرد و با حمایت از آن گامی در جهت سوددهی آن برداشت.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه هر بازی داخل استان این تیم‌ها 8 میلیون تومان و هر بازی خارج استان آنها 30 میلیون تومان هزینه در بر دارد افزود: باید مانند گذشته به‌طور جدی از این دو تیم حمایت کنیم.

حامد عبداللهی نیز در این جلسه با اشاره به عدم پرداخت معوقات کارکنان شهرداری رشت گفت: اگر قرار است هزینه‌ای حمایتی از محل شورای شهر پرداخت شود بهتر است به‌جای پرداخت 1.5 میلیارد تومان به باشگاه سپیدرود و یک میلیارد به باشگاه داماش این هزینه صرف اولویت‌های مهم‌تر شهرداری شود.

اسماعیل حاجی‌پور دیگر عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه روزانه 600 تن زباله در منطقه سراوان دپو و دفن می‌شود اظهار داشت: کمک به بازسازی این حسینیه وظیفه‌ای است که باید در قبال مردم منطقه سراوان انجام دهیم.

وی همچنین در بحث بررسی انتصاب مجتبی ماه‌پسند به‌عنوان مدیرمالی شهرداری رشت گفت: یکی از قوانین موجود جهت انتصاب مدیر مالی این است که فرد مورد نظر به‌طور رسمی در استخدام شهرداری باشد اما وی کارمند پیمانی شهرداری است.

فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای شهر رشت نیز در این جلسه با ایراد تذکری خطاب به سرپرست و معاونت اداری مالی شهرداری رشت تاکید کرد: تلاش شود تا به‌جای پرداخت‌های متفرقه برای پرداخت حقوق معوقه کارکنان اقدامی انجام شود.

محمدحسن علیپور منشی شورای اسلامی شهر رشت نیز ضمن حمایت از ماه پسند عنوان داشت: ماه پسند از نیروهای کارکشته و ماهر شهرداری رشت است و مدیر مالی در اندازه‌های او در شهرداری نیست.

حجت جذب نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در این نشست در ارتباط با انجمن علمی سازه‌های ماکارونی خاطرنشان کرد: طبیعی است که به فکر حفظ شأن اعضای شورا هستیم اما هدف ما کمک به بنیه علمی دانشگاه است و نه کمک به افراد دانشگاه.

در این جلسه محمدحسن عاقل منش و فرهام زاهد به‌عنوان اعضای کمیسیون ماده 77 و اسماعیل حاجی‌پور، رضا رسولی، فاطمه شیرزاد، حامد عبداللهی و محمدحسن علیپور به‌عنوان اعضای کمیسیون 100 انتخاب شدند.

همچنین اسماعیل حاجی‌پور، احمد رمضانپور نرگسی و جلال الدین محمد شکریه به‌عنوان اعضای کمیسیون بند 20 و رضا رسولی به‌عنوان عضو کمیته ماده 8 قانون نوسازی و عمران انتخاب شدند.

احمدرمضانپور نرگسی با رای اعضای شورای اسلامی شهر رشت به‌عنوان عضو کمیته انضباطی تاکسیرانی، حامد عبداللهی به‌عنوان عضو کمیته تهاتر، محمدحسن عاقل منش به‌عنوان ناظر بر حسن مصوبات شورا و فرهام زاهد به‌عنوان عضو کمیسیون ماده 4 مزایده و مناقصه انتخاب شدند.

همچنین محمدحسن علیپور به‌عنوان عضو کمیسیون ماده 7 حفظ و گسترش فضای سبز و کمیسیون نظارت بر حسن اجرای طرح‌های مصوب در امور سازمان شهرداری و دیگر سازمان‌های خدماتی و اسماعیل حاجی‌پور به‌عنوان عضو ستاد بحران انتخاب شدند. 

واگذاری یک واحد آپارتمان به دفتر جمعیت دفاع از مردم فلسطین و همچنین سکونت غیرقانونی آنان در حال حاضر از دیگر دستورات مطرح شده در این جلسه بود که با مخالفت فرهام زاهد و فاطمه شیرزاد و درخواست پیگیری هرچه سریعتر ساختمان مواجه شد.

دیگر طرح مطرح شده در این جلسه پرداخت بن کارت ماه رمضان به نیروهای خدماتی و رانندگان استیجاری سازمان شهرداری و همچنین افزایش 25 درصدی آن بود که با رای‌گیری اعضای شورا به‌صورت طرح عادی به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام