جشنواره سنتی سفال و خرمن در جیرده شفت برگزار شد
21 شهریور 96 - 21:50

گیلان آنلاین:ذاولین جشنواره سفال سنتی و سومین جشنواره خرمن در دهستان جیرده شهرستان شفت برگزار شد

 

 

 

گیلان آنلاین: ابراهیم هوشیار اظهار کرد:اولین جشنواره سفال سنتی و سومین جشنواره خرمن از سوی میراث فرهنگی شهرستان شفت،با همکاری بخشداری مرکزی،جهاد کشاورزی، بهزیستی،دهیاری و شورای اسلامی دهستان جیرده برگزار شد .

وی اجرای برنامه های متنوع از جمله عروس بران،موسیقی محلی،لافند بازی،بازی های بومی محلی و برپایی نمایشگاه صنایع دستی را از مهمترین بخش های این جشنواره خواند و افزود:این جشنواره به شکرانه برداشت پرمحصول در سال زراعی برگزار شد و موجبات آشنایی شهروندان با فرهنگ و آیین‌های کهن گیلان را فراهم آورد .

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان شفت همچنین برگزاری اولین جشنواره سنتی سفال،خاطر نشان کرد:سفالگری از جمله صنایع دستی بومی و اصیل جیرده و روستاهای اطراف آن محسوب می شود .

هوشیار همچنین به جنبه کاربردی و هم تزیینی سفال اشاره کرد و گفت:به دلیل کیفیت سفالینه‌های تولیدی در شهرستان شفت این منطقه از پتانسیل بالایی برای عرضه سفال برخوردار است،لذا برگزاری جشنواره برای این محصول یک ضرورت فرهنگی است .

وی تاکید کرد:برگزاری این جشنواره گامی موثر برای شناساندن بیشتر صنعت سفال شهرستان و تبادل تجربیات صنعتگران دارد و زمینه ایجاد تنوع بیشتر تولیدات و فراهم کردن بستر مناسب برای احیا و بروزرسانی این صنعت را ایجاد می سازد.

 

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام