آیا بیمارستان حشمت رشت برخلاف توصیه مقام معظم رهبری به سوی عقب ماندگی خواهد رفت؟!
21 شهریور 96 - 00:00

گیلان آنلاین: در دانشگاه علوم پزشکی گیلان همانند دیگر دانشگاه ها و یا دستگاه های اجرایی گاهی اقداماتی تبعیض آمیز صورت می گیرد که به هیچ وجه زیبنده نظام اسلامی و کشوری بزرگ همچون ایران نیست و وظیفه آحاد ملت به ویژه مسئولین است که جهت رفع تبعیض ها تلاش نمایند.

 

 

گیلان آنلاین: وجود تبعیض در هر زمینه و جایی بسیار مذموم بوده و در همه فرهنگ ها و ادیان مورد نکوهش واقع شده است. اما قطعا تبعیض در برخی زمینه ها مذموم تر است و یکی از آنها مراکز علمی است که تاثیر بسیار منفی شدیدتری را به دنبال خواهد داشت.
در دانشگاه علوم پزشکی گیلان همانند دیگر دانشگاه ها و یا دستگاه های اجرایی گاهی اقداماتی تبعیض آمیز صورت می گیرد که به هیچ وجه زیبنده نظام اسلامی و کشوری بزرگ همچون ایران نیست و وظیفه آحاد ملت به ویژه مسئولین است که جهت رفع تبعیض ها تلاش نمایند.
یکی از زشت ترین و مذموم ترین نوع تبعیض ها، تبعیض در زمینه علمی و به ویژه جذب اعضای هیئت علمی است. جذب تبعیض آمیز یکی از پزشکان زن جوان در گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی گیلان قطعا تبعات منفی بسیاری را در برخواهد داشت که کاهش انگیزه دانشجویان پزشکی با استعداد و پرتلاش این دانشگاه تنها یکی از آنها خواهد بود.
علیرغم اینکه این پزشک با سهمیه مخصوص زنان موفق به قبولی در رشته تخصصی قلب شد و بر اساس آن متعهد به خدمت 8 ساله در یکی از مناطق محروم بود اما در دوره معاونت آموزشی سابق دانشگاه، با اقدامی تبعیض آمیز و البته برخلاف آیین نامه در مرکز قلب استان گیلان مشغول به کار شد و پس از مدت کوتاهی به وی اجازه داده شد در فراخوان جذب اعضای هیئت علمی شرکت نماید. و سئوال اساسی از مسئولین این دانشگاه این است که جذب پزشکی با 8 سال تعهد خدمت چه ضرورتی داشته، مخصوصا از این جهت که هنوز تنها بخش بسیار کوتاهی از این دوره تعهد را طی کرده بود!
عدم طی دوره تعهد 8 ساله در مناطق محروم و در عوض مشغول به کار شدن در بهترین مرکز ممکن استان، اجازه شرکت در فراخوان جذب هیئت علمی و در نهایت جذب وی و موافقت با شرکت وی در آزمون فلوشیپی همزمان با فرآیند جذب برخلاف آیین نامه، نمونه ای بارز از یک اقدام تبعیض آمیز در مراکز علمی است که نه تنها برخلاف ارزش های عدالت خواهانه انقلاب اسلامی بوده بلکه در تضاد با شعارهای مسئولین در راستای ترویج و رشد علمی کشور نیز می باشد.
مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی ها تبعیض را یکی از عوامل سه گانه انحطاط و عقب ماندگی معرفی کرده اند و از این عنصر شوم و مخرب به عنوان ریشه مشکلات یاد کرده اند. بر این اساس این تبعیض آشکار نیز می تواند در آینده ای نزدیک به ریشه مشکلاتی گسترده در مرکز قلب استان تبدیل و موجب  عقب ماندگی بیمارستان حشمت گردد. بنا بر این جا دارد مسئولین ذی ربط، خود در این زمینه تجدید نظری عاجل نمایند.
تاسف انگیزتر آن که در سایه سکوت و بی تفاوتی برخی از مسئولین، این پزشک  سهمیه زنان، به جای تعمق و تفکر در این نکته که با کمک یک جریان خاص جای چه کسانی را اشغال کرده و به چه قیمتی ره صد ساله را در یک شب طی کرده، علیه رسانه ای شکایت می کند که تنها درخواست این رسانه پاسخگویی مسئولان در این خصوص است.
علاوه بر دادن امتیازات ویژه فوق الذکر به این پزشک، سپردن مسئولیت های مختلف و متعدد در بیمارستان حشمت به وی و عملکرد عجیب درمانی وی قابل تامل است، به طوری که تعداد آنژیوگرافی های انجام شده توسط وی بیشتر از تعداد آنژیوهای فلوشیپ های اینترونشن و اکوکاردیوگرافی های انجام شده توسط وی بیشتر از اکوهای انجام شده توسط فلوشیپ های اکوکاردیوگرافی (که دارای  بیشترین ساعات حضور در بیمارستان هستند) است! و این مسئله هشداری جدی برای مسئولین دانشگاه به ویژه نظارت بر درمان است که به طور جدی پیگیر و مراقب این مهم باشند که کیفیت درمان فدای کمیت و احیانا اهداف خاص برخی افراد نگردد.
و این مسئله این سئوال را در اذهان متبادر می سازد که آیا مرکز قلب استان، یک مرکز خصوصی و شخصی و متعلق به یک جریان خاص است که به صورت دلبخواه و خارج از ضابطه و برخلاف معیارها و ملاک های یک مرکز درمانی دانشگاهی اقدامات خود را پیش می برند؟!
امید است که ارگان های مسئول به مسایل این بیمارستان بیش از پیش توجه نموده تا این مرکز که متعلق به تمامی گیلانی ها است از وضعیت فعلی خارج و در جهت پیشرفت همه جانبه قرار گیرد.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام