نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس: چاپ
سیل‌زدگان لاهیجانی وام‌های بلاعوض و کم بهره دریافت می‌کنند
22 شهریور 96 - 00:00

گیلان آنلاین: نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: جهت بازسازی منازل مسکونی سیل زدگان در روستاهای لاهیجان وام با بهره ۴ درصد و برای بازسازی منازل شهری وام با بهره ۵ درصد اعطا می‌شود.

 

 

گیلان آنلاین: ذبیح الله نیکفر در گفت‌و‌گوی با بیان اینکه تنها با بارش 7 ساعت باران در شهرستان لاهیجان 270 میلی‌متر باران بارید اظهار داشت: شروع بارش باران در لاهیجان همراه با باد شدید بوده است.

وی با اشاره به اینکه در ساعت اولیه وقوع سیل، مردم عادی به کمک سیل‌زدگان آمدند تصریح کرد: خسارات زیادی به زیرساخت‌ها از جمله باغات کشاورزی، تاسیسات آب و لوله‌های گاز و کابل‌های برق در این شهرستان وارد شد.

نیکفر با تاکید بر اینکه شدت این خسارت‌ها در دهستان لیل روستای سطلسر بود به‌حدی که مردم به شیروانی‌ها و سقف منازل پناه بردند افزود: چندین خودرو در مسیر راه و حتی روستای سطلسر گرفتار سیل شدند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه سیل تلفات جانی دربر نداشت، خاطرنشان کرد: برآورد اولیه خسارت کارشناسان در سیل بیش از 22 میلیارد تومان است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه اعداد و ارقام کارشناسانه خسارات به‌طور قطع بیش از این است و به‌زودی اعلام می‌شود گفت: گروه واکنش سریع هلال احمر به‌موقع به داد مردم رسیدند و کمک‌های فراوانی کردند.

نیکفر با اشاره به اینکه مسافران توسط نیروهای جمعیت هلال احمر استان به داخل ورزشگاهی در لاهیجان هدایت شده و از آن‌ها پذیرایی شد اظهار داشت: در بحران سیل نیروهای هلال احمر در تمامی نقاط لاهیجان دیده می‌شدند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به حضور رئیس ستاد بحران کشور و معاون بنیاد مسکن در لاهیجان تصریح کرد: مبلغ 2 میلیون تومان وام بدون بازپرداخت برای منازل مسکونی آسیب دیده در روستاها در نظر گرفته شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس اعلام کرد: جهت بازسازی منازل مسکونی سیل‌زدگان در روستاها وام با بهره 4 درصد و برای بازسازی منازل شهری وام با بهره 5 درصد اعطا می‌شود.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام