رئیس شورای اسلامی شهر رشت: چاپ
تالاب عینک رشت به قطب گردشگری تبدیل می‌شود
22 شهریور 96 - 17:23

گیلان آنلاین: شورای شهر رشت در نظر دارد تالاب عینک را در کنوانسیون رامسر ثبت و به یک قطب گردشگری تبدیل کند.

 

 

 

گیلان آنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه طرح پیوستن تالاب عینک به کنوانسیون رامسر در جمع اعضای شورا مطرح شد، گفت: شورای شهر رشت در نظر دارد تالاب عینک را در کنوانسیون رامسر ثبت و به یک قطب گردشگری تبدیل کند.

 سید امیرحسین علوی صبح امروز در نشست خبری در رشت اظهار داشت: طرح پیوستن تالاب عینک به کنوانسیون رامسر توسط رئیس شورای رشت در جمع اعضای شورا مطرح شد.

وی گفت: شورای شهر رشت در نظر دارد با تعامل و دعوت به همکاری از سازمان‌های مربوطه و جلب حمایت نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تالاب عینک را در کنوانسیون رامسر ثبت و به یک قطب گردشگری تبدیل کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به تهیه طرحی با عنوان پیوستن رشت به شهرهای تالابی تصریح کرد: هدف اصلی این طرح بهبود فعالیت مقامات محلی با تالاب‌ها و ارتقاء حفاظت و استفاده معقول از آن‌ها است.

علوی افزود: امسال برای نخستین بار دبیرخانه کنوانسیون رامسر فراخوان شهرهای تالابی را در سطح جهان مطرح کرده و در نشست آینده دبیرخانه کنوانسیون و پس از بررسی فرم‌های ارسالی، امتیاز شهر تالابی اعطا به رشت اعطا می‌شود.

وی با بیان اینکه تالاب عینک رشت دومین تالاب بزرگ گیلان است گفت: شهر رشت با دارا بودن تالاب شهری عینک در حاشیه پارک دانشجو که به‌لحاظ مساحت دومین تالاب بزرگ گیلان محسوب می‌شود می‌تواند با پاسخ دادن به این فراخوان در موقعیت جدیدی قرار گیرد.

رئیس شورای شهر رشت افزود: پیشنهاد این برنامه از سوی دو موسسه سبزکاران بالان و مرکز کمک‌های بشردوستانه پویندگان صلح گیل ارسال شده است و امیدوارم این اقدام آغازی برای مسیر جدید توسعه بر اساس فرصت‌های طبیعی شهر رشت باشند.

وی گفت: در صورت تحقق طرح مذکور پیوستن به شبکه‌های جهانی شهرهای تالابی، شناخته شدن به‌عنوان شهر تالابی کنوانسیون رامسر، تقویت ارتباط مثبت شهرها با تالاب‌ها از طریق مشارکت و آگاهی فزاینده از جمله دستاوردهایی است که در صورت تحقق طرح مذکور شامل حال رشت خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت بیان کرد: ثبت رشت در کنوانسیون رامسر در کنار شهرهایی مانند پاریس و لندن موجب انتقال تجربه بین شهرهای ثبت شده در زمینه بهره برداری، حفظ و توسعه شهری بر مبنای تالابی می‌شود و باید از فرصت ایجاد شده نهایت استفاده را کرد. / تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام