مدیرکل انتقال خون استان گیلان: چاپ
۳۰ هزار اهدا کننده مستمر خون در استان گیلان واکسیناسیون رایگان می‌شوند
27 شهریور 96 - 22:26

گیلان آنلاین: مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه برای تامین سلامت اهدا کنندگان خون مستمر در استان گیلان طرح واکسیناسیون رایگان هپاتیت ب اجرا می‌شود، گفت: ۳۰ هزار اهدا کننده مستمر خون در استان گیلان واکسناسیون رایگان می‌شوند.

 

 

گیلان آنلاین: احمد مرادی صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه اهدای خون اهدای زندگی دوباره به افراد نیازمند خون است اظهار داشت: استان گیلان در این حوزه از استان‌های کشور پیشتاز محسوب می‌شود.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه برای تامین سلامت اهداءکنندگان خون، به‌طور مستمر در استان گیلان طرح واکسیناسیون رایگان اجرا می‌شود گفت: این طرح به‌طور همزمان با سراسر کشور در استان گیلان اجرا می شود.

مرادی اعلام کرد: سازمان انتقال خون با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای نخستین بار اقدام به اجرای طرح واکسیناسیون هپاتیت ب برای 30 هزار نفر از اهداکنندگان مستمر خون در استان گیلان می‌کند.

وی از فعالیت 16 پایگاه بهداشتی انتقال خون در استان گیلان خبر داد و با تاکید بر اینکه نشانی پایگاه های انتقال خون استان گیلان در سایت این سازمان موجود است افزود: اهدا کنندگان می‌توانند با دارا بودن کارت اهدای خون به پایگاه‌های مذکور مراجعه کرده و واکسن هپاتیت ب دریافت کنند.

مرادی با اشاره به اینکه اهداکنندگانی که کارت اهدای خون ندارند می‌توانند با مراجعه به این پایگاه ها معرفی‌نامه دریافت کنند گفت: اهداکنندگان مستمر خون تا پایان مهر فرصت دارند با در دست داشتن کارت اهداکننده مستمر یا معرفی‌نامه اداره کل انتقال خون به پایگاه‌های بهداشتی مراجعه کنند. 

مدیرکل انتقال خون گیلان با بیان اینکه سازمان انتقال خون برای رسیدن به هدف جهانی مبنی برحذف هپاتیت ب، ارتقاء تضمین سلامت و ایمن‌سازی خون اهداکنندگان علیه این بیماری، طرح ملی واکسیناسیون هپاتیت ب را در کشور اجرا  می‌کند افزود: استان گیلان در این طرح پیشرو است.

 

منبع:تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام