مخالفت ظریف با محصولات تراریخته
27 شهریور 96 - 23:35

گیلان آنلاین: سایت ضد انقلاب رادیو زمانه در گزارشی نوشت:

 

 

گیلان آنلاین: سایت ضد انقلاب رادیو زمانه در گزارشی نوشت: «محمدجواد ظریف، در ۱۳۷۸ نماینده ایران برای الحاق کشور به کنوانسیون زیست‌محیطی کارتاهنا بود، کنوانسیونی که محدودیت بر غذای تراریخته وضع می‌کند. او در همان سال، در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری وقت، محمد خاتمی نوشته بود:" این نوع محصولات اولاً قادرند به‌مجرد ورود به سیستم محیط زیست بومی کشورها، بر تمامی اقلام مشابه غلبه یافته (و) به‌تدریج آنان را نابود سازند، اتفاقی که برای برخی از محصولات کشاورزی بومی در دنیا و حتی در کشور خودمان به‌صورت محدودتر رخ داده است. ثانیاً قادرند تأثیرات منفی ناشناخته و بلندمدتی را بر نسل و نژاد و توانایی‌ها و سلامت انسان بگذارند"».

گفتنی است در روزهای اخیر و پس از دفاع «عیسی کلانتری» رئیس سازمان محیط زیست از محصولات تراریخته، روزنامه‌های اصلاح طلب به دفاع تمام قد از این محصولات پرداختند.

برای نمونه، روزنامه شرق- ۲۲ شهریور ۹۶- در یادداشتی با عنوان «خدمت یا خیانت "تراریخته"» نوشت: «بی‌شک تراریخته می‌تواند به کمک انسان بیاید. با کمک تراریخته می‌توان غذای سالم‌تری داشت».
دفاع از محصولات تراریخته توسط روزنامه‌های اصلاح طلب و برخی مقامات دولتی در حالی است که دانشگاه‌های آمریکا با انجام تحقیقاتی روی محصولات تراریخته به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از محصولات تراریخته سبب افزایش نازایی، تولد نوزادان ناقص الخلقه، اختلالات کبدی و حتی سرطان می‌شود
در حال حاضر ۲۵ کشور اتحادیه اروپا، روسیه و نیجریه هم مصرف محصولات ترا ریخته را منع کرده‌اند.

 

منبع: جهان

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام