با حضور مدیرکل امور بانوان استانداری گیلان در جلسه علنی شورای رشت بیان شد چاپ
استفاده از سرای محلات به‌منظور حمایت از بانوان /ایجاد سرای بانو در رشت/ایجاد بازارچه مختص بانوان در بلوار کشاورز رشت
28 شهریور 96 - 00:53

گیلان آنلاین: مدیرکل امور بانوان استانداری گیلان با حضور در صحن جلسه علنی شورای رشت خواستار ایجاد بازارچه امن مختص بانوان در رشت شد.

 

 

گیلان آنلاین: فاطمه رفیعی عصر امروز در نشست علنی شور ای اسلامی شهر در محل جلسات شورا اظهار کرد: اداره کل امور بانوان و خانواده با ایجاد تعاملات و هم‌افزایی دستگاه‌ها بهتر می‌تواند به اهداف موردنظر دست پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه همه ما دغدغه برای خدمت‌رسانی بهتر داریم تصریح کرد: ما قصد داریم با تلاش بیشتر و همراهی مردم، جامعه را به توسعه پایدار برسانیم و در این خصوص می‌توانیم در کلیه مباحث فرهنگی، اجتماعی و... گام برداریم و خانواده‌ها در تحقق این مهم نقش غیرقابل‌انکاری دارند.

 مدیرکل امور بانوان استانداری گیلان با اذعان به اینکه پیگیری مسئله کودکان به اداره کل امور بانوان و خانواده محول شده است گفت: دستگاه‌های اجرایی بازوان اداره کل امور بانوان و استانداری هستند و معاونت امور زنان تمامی تلاش خود را برای احقاق حقوق بانوان، کودکان و خانواده به کار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان بالغ‌بر دو میلیون نفر جمعیت دارد گفت: نیمی از جمعیت گیلان را بانوان تشکیل می‌دهند و ما برای رفع مشکلات این بخش از جامعه قصد داریم از تعاملات با دیگر دستگاه‌ها بهره‌مند شویم.

رفیعی افزود: ما تمایل داشتیم این ارتباط زودتر برقرار شود و با توجه به اینکه رشت کلان‌شهر است می‌توانیم مصوبات پیرامون بانوان و خانواده را در مرکز استان اجرایی کنیم.

مدیرکل امور بانوان استانداری گیلان با اشاره به تشکیل اتاق فکر تصریح کرد: وجود یکسری از مباحث شامل حاشیه‌نشینی و آسیب‌های ناشی از آن، بحث شاداب سازی و نشاط کلی در سطح شهر که ازجمله مطالبات به‌حق مردم است و.ازجمله اهداف امور بانوان نیز است.

وی بابیان اینکه بتوانیم در طی این مدت که مردم نگاه‌ها و امیدشان را معطوف به شورای شهر کرده‌اند روزبه‌روز به اهداف موردنظرمان نزدیک‌تر شویم تصریح کرد: ایجاد بازارچه مختص بانوان جزو ده مصوبه وزارت کشور است و در این راستا رایزنی‌هایی متعددی انجام داده‌ایم.

رفیعی بیان کرد: متأسفانه محلی برای عرضه محصولات بانوان وجود ندارد و نیاز به مکانی امن برای فعالیت زنان در استان احساس می‌شود.

 مدیرکل امور بانوان استانداری گیلان با اذعان به اینکه در رشت بازارچه متمرکز و در شأن و شخصیت شهر و بانوان وجود ندارد بیان کرد: امیدوارم این مهم در شورای پنجم رشت محقق شود.

رفیعی با اشاره به سرای محلات رشت گفت: سرای محلات می‌تواند مکان خوبی برای واسپاری امور به مردم باشد و ما قصد داریم با اجرای طرح تاب‌آوری خانواده بسیاری از معضلات فعلی جامعه را برطرف کنیم و در این راستا با شناسایی مناطق آسیب‌پذیر بتوانیم آموزش‌های لازم را به آن‌ها ارائه کنیم.

مدیرکل امور بانوان استانداری گیلان افزود: ایجاد سرای بانو ازجمله مواردی است که امیدوارم در شورای پنجم رشت محقق شود.

فاطمه رفیعی در خاتمه با ابراز خرسندی از تعاملات موجود مابین شورای رشت و امور بانوان استان گیلان گفت: در شوراهای گذشته رشت نیز روحیه تعامل وجود داشت و این مهم در شورای پنجم رشت به‌وضوح قابل‌مشاهده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در این دیدار اظهار کرد: بازارچه مختص بانوان در بلوار کشاورز در دستور کار است و به‌زودی شاهد بهره‌برداری از این بازارچه باشیم.

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام