روسای‌جمهور‌جهان کجا زندگی‌می کنند؟+تصاویر
30 شهریور 96 - 09:23

گیلان آنلاین: در این گزارش تصاویری از کاخ‌های محل زندگی رهبران جهان را می‌بینید.

 

 

 

گیلان آنلاین: کاخ‌های ریاست جمهوری در کشورهای مختلف، معمولا با هزینه‌های بسیار و برگرفته از معماری قدیم و نوین کشورها ساخته شده‌اند و مقصد روسایی هستند که مدتی را در آن می‌گذرانند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان مقر زندگی و کار رئیس جمهور این کشور در کابل است. این ارگ در سال ۱۲۵۹ شمسی توسط امیر عبدالرحمان، امیر وقت افغانستان ساخته شده و "ارگ شاهی" نام گرفت. این ارگ در آن زمان در مساحت نزدیک به ۸۳ هکتار زمین سرسبز در شمال شرق کابل بنا شد. ارگ شاهی دارای چهار کاخ است.

 

 
قصر هافبرگ یکی از قصرهای سلطنتی اتریش است که از ۱۲۷۹ میلادی اقامتگاه برخی از قدرتمندترین اشخاص تاریخ اتریش و امروزه سکونت گاه رئیس جمهور اتریش است. قصر هافبرگ ترکیبی است از بخش های مختلف چون جناح سوئیس یا قدیمی ترین بخش قصر که در قرن سیزدهم ساخته شده است.
 
 

ارگ کرملین مسکو یک قلعه تاریخی است که به صورت مجتمع در قلب شهر مسکو ساخته شده ، کرملین در زبان روسی به معنای دژ است. این کاخ از چهار قصر، چهار کلیسا ،دیوار کرملین و  برج‌های کرملین تشکیل شده است. از این کاخ به منظور اسکان رئیس جمهور روسیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 


دفتر نخست وزیر و وزارت خارجه در حاشیه شرقی و ساختمان مدور مجلس هند نیز در حاشیه شمال شرقی  کاخ ریاست چمهوری هند واقع شده، این کاخ دارای تالارهای بزرگ و ۳۴۰ اتاق است. باغ زیبا و معروف مغول گاردن در انتهای غربی محوطه این کاخ قرار دارد که سالی یک ماه، بازدید عموم از آن آزاد است. سالن معروف آشوکا در طبقه دوم این کاخ قرار دارد که محل برگزاری رسمی‌ترین برنامه‌های رئیس جمهور هندوستان است. سقف این سالن و حاشیه فوقانی دیواره‌های آن به مساحتی بیش از ۷۵۰ متر مربع، تماماً با نقاشی‌های ایرانی و اشعار فارسی پوشیده شده‌است.


 
کاخ سفید آمریکا محل زندگی و کار رییس جمهوری ایالات متحده  است. کاخ سفید به سه قسمت منزل ریاست جمهور در مرکز، شاخه شرقی کاخ، و شاخه غربی کاخ تقسیم شده است. ساختمان کاخ سفید شامل شش طبقه‌است و مساحتی برابر ۵٬۱۰۰ متر مربع را می‌پوشاند.این کاخ ۱۳۲ اتاق ، ۳۵ دستشویی و پنج آشپز تمام وقت دارد.
  


 کاخ ریاست جمهوری تاجیکستانکاخ ریاست‌جمهوری اکاوردا آستانا - قزاقستان
 


کاخ ریاست‌جمهوری ابوظبی- امارات

 


قلعهٔ پراگ مجتمع قلعه‌ای در شهر پراگ در کشور جمهوری چک است که در سدهٔ نهم میلادی ساخته‌شده و اقامت‌گاه رسمی رئیس‌جمهور چک است. تاج‌های جواهر بوهمی در اتاقی مخفی در این قلعه نگهداری می‌شوند.این قلعه محدوده‌ای حدود ۷۰٫۰۰۰ متر مربع را در بَر می‌گیرد و حدود ۵۷۰ متر طول و به‌طور متوسط حدود ۱۳۰ متر عرض دارد.

 
 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
به اشتراک بگذارید:

نظرات شما:

نام: محمدحسین پدرپور 1 مهر 1396 ساعت 08:07

این دنیا درجاهای خیلی خوبی بسر میبرند خدا آخرتشان را بخیرکند

نظر دهید - پسندیدم 0

نظر شما:

security code
تلگرام