افتتاح غرفه سینمای سه بعدی دفاع مقدس در پیاده راه رشت
31 شهریور 96 - 22:34

گیلان آنلاین: همزمان با هفته دفاع مقدس، غرفه سینمای سه بعدی دفاع مقدس در پیاده راه فرهنگی تاریخی شهر رشت افتتاح شد.

 

 

گیلان آنلاین: همزمان با هفته دفاع مقدس، غرفه سینمای سه بعدی دفاع مقدس به همت سازمان بسیج رسانه استان گیلان و مدیریت ارتباطات امور بین الملل شهرداری رشت با حضور جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان سردار کاظمی پور، در پیاده راه فرهنگی تاریخی شهر رشت افتتاح شد.

رییس بسیج رسانه استان گیلان در مراسم افتتاح غرفه سینمای سه بعدی دفاع مقدس با بیان اینکه  این غرفه در فالب کار رسانه ای صحبت هایی از مبحث دفاع مقدس وجنگ تحمیلی را با اجرای نقد وتحلبل برای شبهات جوانان ونوجوانان  ده های هفتاد وهشتاد که شاهد دوران جنگ ودفاع مقدس نبودند، وشاید لازم بود کتابهای زیادی در این رابطه می خواندند تا به جواب سوالات خود برسند، به نمایش می گذارد.

محسن جعفری با اشاره به اینکه رسانه موثرترین ابزار در دنیای کنونی است، اظهار کرد:با اینکه ماهواره ها، شبکه های اجتماعی ورسانه های جمعی تمام توان خودرا برای القای یاس و ناامیدی در جامعه ما بکار گرفتند، به اتفاق جوانان بسیجی بومی، کاری را رقم زدیم که استان های دیگر نیز درخواست راه اندازی چنین غرفه ای را در استان خود داشتند.

 وی گفت:ساعت کاری غرفه ۹صبح الی ۱۳ و عصرها ازساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۹ و بازدید برای عموم رایگان است.

سردار کاظمی پور در این مراسم با تقدیر از مدیریت شهری رشت،ضمن  بزرگداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: دفاع مقدس سرنوشت انقلاب اسلامی را رقم زد و باعث شد که جهان، انقلاب اسلامی و کشور عزیز ما ایران را بشناسد و روحیه ایثار و معنویت ملت ما را صادر کند، دفاع مقدس ثابت کرد که جامعه ما متکی به ائمه اطهار، امامان معصوم و تابع ولایت فقیه است و دستاوردی که از آن حاصل کردیم، نظام مقدس جمهوری اسلامی و اسلام عزیزاست و اتکاء به خداوند متعال و ایمان وشجاعتی که الگو گرفته از ائمه اطهار به ویژه حسین بن علی (ع) بود باعث شد که با دستان خالی در مقابل کشورهایی که با در اختیار گذاشتن بهترین امکانات در دستان کشوری که با ما درحال جنگ بود مقاومت کنیم و پیروزی های زیادی را به ارمغان بیاوریم،حاصل دفاع مقدس، بنیه دفاعی کشور، و دستاوردهایی در بحث خودباوری وخوداتکایی با استفاده از روحیه ایثار وشهادت است.

جانشین سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با رشادت رزمندگان اسلام در تمام جهان شناخته شدتاکید کرد که دفاع مقدس ثابت کرد در حوزه سیاست گذاری وهرچیزی که علیه اسلام در جهان مطرح شود،بدون حضور ایران قابل اجرا نیست وپیروزی های جبهه مقاومت مسلمین جهان ، درس گرفته از روحیه دفاع مقدس و باعث اعتبار شیعیان  جهان به ویژه مسلمین ایران است.

سردار کاظمی پور با اشاره به سخنان رئیس جمهور آمریکا، بیان کرد : همانگونه که از سخنان رئیس جمهور وقت آمریکا شنیدید، دشمنان  به این نتیجه رسیدندکه باید وضعیت ایران را روشن کنند و دنبال آن روحیه ای هستند که تا کنون ما توانستیم با اعتقاد به رهبر، جمهوری اسلامی را پیش ببریم و قصد دارند جمهوری اسلامی را تغییر دهند یا نابود کنند.

وی ضمن تقدیر از سازمان بسیج رسانه برای به تصویر کشاندن دستاوردهای دفاع مقدس در زمانی که دشمنان انقلاب اسلامی مشغول تبلیغات و اشاعه یاس و ناامیدی در دل نسل جدید ما است، بیان کرد : بسیج رسانه می خواهد برای نسل جدید قابل باور باشد که رزمندگان ماچگونه در دفاع مقدس با وضعیت صفر دفاعی و تسلیحاتی، با ایمان به خدا در مقابل کشورهای بزرگ ایستادند وما امروز به جایی رسیدیم که هیچ نیازی به هیچ کشورجهان نداریم وخودمان می توانیم سلاح های مورد نیازمان را تولید کنیم.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهررشت با اشاره به آغاز جنگ تحمیلی که همراه با خاطرات بجای مانده بسیاری در کتاب ها و فیلم هاست، بیان کرد :امروز نسل جوان منتظر دیالوگ و شیوه جدیدی در بیان این خاطرات است ولازم است که با یک نوع باز آفرینی مجدد، آن صحنه ها را بگونه ای لمس کند به همین خاطر اردوی راهیان نور راداریم.

محمدحسن عاقل منش با اشاره به این کار فرهنگی در پیاده راه رشت، گفت :کسانی این تجربه را پیاده کردند تا دوستان، سوژهای دفاع مقدس را بگونه ای که پیام آوری سریعتری داشته باشد به شکل کوتاه و مفید و پس از گذشت سالها از آن اتفاق، به صورتی که بتواند برای جوانان ما جالب باشد، تاحد امکان با نشان دادن واقعیت های موجود، و تا جایی که می توانیم آن را بیان کنیم،به کمک رسانه،  ارائه کردند.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهررشت ابراز امیدواری کرد هنر رسانه بگونه ای عمل کند که واقعیت های موجود، به شکل تاثیرگذار نمایش داده شود و هنرمندان جهت تقویت این پیام رسانی بگونه ای عمل کنند که مخاطب بتواند بخشی از آن ایام را حس کند.

 وی با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دفاع مقدس، برای کسانیکه در صحنه های دفاع از امنیت وحریم اهل بیت شهید شدند علو درجات وبرای جانبازان سرفراز میهن، سلامتی آرزو کرد.

رییس شورای اسلامی شهر رشت در واکنش به سخنان رئیس جمهور آمریکا وگرامیداشت هفته دفاع مقدس، بیان کرد: نظام وملت جمهوری اسلامی ایران،چهل سال تمرین و تجربه کردندکه با سختی ها بسازند و اساساً  اتفاق جدیدی برای ما نیفتاده است.

 سید امیر حسین علوی افزود:تدبیر حاکمیت نظام و شخص رهبر معظم انقلاب آنقدر قوی است که ما چنین مسایلی را حتی در حد تلاطم هم ارزیابی نمی کنیم، درست است که بعضاً تهدیدهای کلامی یا نحوه مکالمه بعضی از دیکتاتور های جهان، ممکن است فضای ذهنی و رسانه ای  جامعه را مخدوش کند اما واقعیت این است که راه چاره کشور ما از اقتصاد مقاومتی می گذرد و ما در گیلان و در شهر رشت همین متد را، به تاسی از مسیری که رهبر عظیم وعزیزمان باز کرده، ادامه می دهیم، تمرکز مان بر باروری داشته های درون شهرمان است وانشاءالله سعی می کنیم که با نوآوری و خلاقیتی که برگرفته از ذهن پویای جوانان ما در این استان است، فضاها و برآیندهایی را ایجاد کنیم که انشاءالله شهرمان در کشور و در دنیا بدرخشد.

 

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام