فرماندار سیاهکل: اراضی شیبدار سیاهکل به گیاهان دارویی اختصاص یافت
2 مهر 96 - 12:20

گیلان آنلاین: فرماندار سیاهکل با بیان اینکه از سال گذشته اراضی شیب دار این شهرستان به گیاهان دارویی اختصاص یافته است، یادآور شد: توان خوبی در شهرستان به ویژه در منطقه دیلمان در این زمینه وجود دارد.

 

 

گیلان آنلاین:  مهندس رضا اسلامی در جمع خبرنگاران، برخورداری شهرستان سیاهکل از اقلیم مناسب را ویژگی خوبی برای کشت گیاهان دارویی ذکر و اظهار کرد: 150 نوع گیاه دارویی در شهرستان سیاهکل برای سرمایه گذاری شرایط مناسبی به وجود آورده که این میزان با پرورش دیگر گیاهان تا یک هزار نوع گیاه قابل افزایش است.

فرماندار سیاهکل خاطرنشان کرد: منابع آبی کافی و شرایط آب و هوایی مناسب در این زمینه در شهرستان به ویژه در بخش دیلمان وجود دارد که همکاری سازمان جهادکشاورزی استان و ادارات مرتبط با آب را طلب می کند.

وی تصریح کرد: در سال 96 اعتبارات خوبی برای توسعه زیرساخت های کشاورزی و گردشگری در نظر گرفته شده که نیازمند برنامه ریزی در این زمینه است.

اسلامی عنوان کرد: پرورش گیاهان دارویی بخشی از تجارت جهانی را به خود اختصاص داده است که در کشور آلمان 70 درصد و در کشور چین 25 درصد تجارت این کشورها را گیاهان دارویی تشکیل می دهند؛ در حالی که این میزان در ایران 2 درصد است.

فرماندار سیاهکل با بیان اینکه از سال گذشته اراضی شیب دار این شهرستان به گیاهان دارویی اختصاص یافته است، یادآور شد: توان خوبی در شهرستان به ویژه در منطقه کوهستانی دیلمان در این زمینه وجود دارد که از سرمایه گذاران در این زمینه دعوت می شود.

 

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام