فرماندار رشت: چاپ
شاخص‌های روستایی شهرستان رشت در سطح پایینی قرار دارد
17 آبان 96 - 18:13

گیلان آنلاین: امروز شاهد هستیم که کشاورزی در بخش‌های روستایی امکان توسعه ندارد و در صورت بروز توسعه موجب توسعه اقتصادی نمی‌شود.

 

 

 

گیلان آنلاین: فرماندار رشت با اشاره به پایین بودن سطح شاخص‌های روستایی شهرستان رشت گفت: میزان بهره‌مندی از آب شرب در روستاهای بخش مرکزی شهرستان رشت ۳۱ درصد است.

 سیروس شفقی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات بخش مرکزی شهرستان رشت اظهار داشت: بخش مرکزی رشت 40 درصد از جمعیت استان گیلان را تشکیل می‌دهد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به دو محور توسعه شهرستان رشت خاطرنشان کرد: حوزه‌های کشاورزی و گردشگری دو محور اصلی توسعه شهرستان رشت محسوب می‌شوند.

شفقی با اشاره به ظرفیت‌های روستایی موجود در بخش مرکزی شهرستان رشت عنوان داشت: امروز شاهد هستیم که کشاورزی در بخش‌های روستایی امکان توسعه ندارد و در صورت بروز توسعه موجب توسعه اقتصادی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه استان گیلان از سطح فرهنگی بالایی برخوردار است گفت: در حال حاضر بالا بودن سطح تحصیلات جوانان استان گیلان سبب شده است که این جوانان به‌دنبال مشاغل مدرن باشند و کمتر به مشاغلی مانند کشاورزی گرایش پیدا کنند.

فرماندار رشت با اشاره به لزوم توجه به موضوع توریسم شهرستان رشت افزود: شهرستان رشت با دارا بودن ظرفیت جذب 6 میلیون توریست، اشکال مختلف توریسم را دارا است اما زیرساخت‌های لازم برای استفاده بهینه از این ظرفیت وجود ندارد.

وی با تاکید بر لزوم رسیدگی به زیرساخت‌های روستایی در بخش مرکزی شهرستان رشت گفت: امروز شاهدیمکه شاخص‌های روستایی شهرستان رشت در سطح پایینی قرار دارد و به‌عنوان مثال می‌توان به این نکته اشاره کرد که میزان بهره‌مندی از آب شرب در روستاهای بخش مرکزی شهرستان رشت 31 درصد است.

بخشدار مرکزی رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: 28 میلیون تومان کمک مالی و هزار و500 کیلو مرغ و ماهی از کمک‌های دهیاری‌ها و شوراهای بخش مرکزی شهرستان رشت به دو موکب گیلانی حاضر در مراسم اربعین است.

محمدعلی پوریحیی ویشکایی با اعلام اینکه بخش مرکزی شهرستان رشت دارای 75 روستا با جمعیتی بالغ بر 61 هزار نفر است عنوان داشت: هزار و 500 هکتار استخر ماهی در بخش مرکزی شهرستان رشت وجود دارد.

وی با اشاره به اعتبار 20 میلیاردی تخصیص داده شده جهت انجام پروژه‌های بخش مرکزی شهرستان رشت خاطرنشان کرد: ماشین آلات و خودروهای حمل زباله بخش مرکزی شهرستان رشت شرایط نامساعدی دارد.

بخشدار بخش مرکزی رشت ضمن بیان مشکلات آب روستایی بخش مرکزی شهرستان رشت تاکید کرد: وضعیت آب شرب بخش مرکزی شهرستان رشت دارای شرایط نامطلوبی است و امروز 45 درصد این روستاها فاقد آب شرب هستند.

علی پور یحیی ویشکایی با بیان اینکه 14 روستای بخش مرکزی شهرستان رشت به تازگی شبکه گذاری آب شده است اظهار داشت: در حال حاضر در انتظار تامین آب از طریق آب و فاضلاب شهری هستیم.

بخشدار مرکزی رشت با اشاره به لزوم ارائه طرح‌های گردشگری جهت توسعه بخش مرکزی شهرستان رشت در این حوزه اعلام کرد: طرحی مناسب جهت توسعه گردشگری در سد پسیخان آماده‌سازی شده‌ است.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام