کنایه وزیر کشور لبنان به عربستان: لبنان کشور انتخابات است نه بیعت
18 آبان 96 - 22:46

گیلان آنلاین: وزیر کشور لبنان در واکنش به اخبار منتشر شده در خصوص درخواست عربستان از خانواده الحریری برای تعیین بهاء الحریری به عنوان جانشین سعد الحریری گفت که لبنان کشور انتخابات و دموکراسی است.

 

 

 

گیلان آنلاین: وزیر کشور لبنان به اخبار منتشر شده در خصوص تحمیل «بهاء الحریری»، برادر «سعد الحریری» به عنوان نخست وزیر این کشور واکنش نشان داد.

«نهاد مشنوق» در واکنش به سؤالی در مورد تعیین بهاء به عنوان جانشین سعد الحریری گفت: «لبنانی‌ها نه گله‌های گوسفند هستند و نه قطعه زمین که مالکیت‌ آن را از شخصی به شخص دیگر منتقل کرد.»
وی ادامه داد: «سیاست‌ لبنان با انتخابات مشخص می‌شود و نه با بیعت‌ها؛ هر کسی که به غیر از این فکر کند، از ماهیت سیاسی لبنان و نظام دموکراسی آن بی‌اطلاع بوده و بدان جاهل است».
روزنامه الخبار لبنان امروز در خبری نوشت که «ولید الیعقوبی» سفیر جدید عربستان در بیروت با خانواده رفیق الحریری، نخست وزیر اسبق این کشور از جمله همسر و دختر وی تماس گرفته و از آن‌ها خواسته بهاء الحریری، پسر بزرگ وی را به عنوان رئیس جریان المستقبل تعیین کنند.
یعقوبی همچنین از خانواده الحریری خواسته هرچه زودتر خود را به ریاض برسانند و به همراه سعد با بهاء بیعت کنند. سعد الحریری هم با این موضوع در مقابل آزادی، زندگی در اروپا و کناره‌گیری از فعالیت سیاسی موافقت کرده است.
بنا به دستور عربستان، سعد الحریری هم‌چنین باید به بیروت برود، استعفای خود را به صورت رسمی تقدیم رئیس‌جمهور «میشل عون» کند، دوباره فورا به ریاض برگردد و با برادر بزرگتر خود بیعت کند.
 
 
منبع: فارس
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام