مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان: چاپ
سرعت انتقال خبر در استان زیر 5 دقیقه/ گیلان جزء 7 استان برتر حوزه رسانه است
21 آبان 96 - 16:03

گیلان آنلاین:  پیشینه مطبوعاتی و رسانه‌ای در گیلان را با انتشار روزنامه خیرالکلام می‌توان اثبات کرد.

 

 

 

گیلان آنلاین: فیروز فاضلی امروز در حاشیه نشست خبری سخنگوی دولت در سالن الغدیر استانداری گیلان بابیان اینکه 110 سال و 112 روز از انتشار اولین روزنامه در گیلان می‌گذرد، اظهار کرد: پیشینه مطبوعاتی و رسانه‌ای در گیلان را با انتشار روزنامه خیرالکلام می‌توان اثبات کرد.

وی گیلان را از استان‌های فعال در حوزه رسانه برشمرد و افزود: گیلان 162 نشریه، 99 پایگاه خبری و 12 نشریه الکترونیکی دارد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه گفت: گیلان 8 روزنامه، 48 هفته‌نامه، 21 دوهفته‌نامه، 36 ماه‌نامه، 4 دو ماه‌نامه، 34 فصل‌نامه و 11 دو فصل‌نامه دارد.

فاضلی بابیان اینکه گیلان ازنظر مساحت 28 امین استان است اما مطبوعات استان همیشه رتبه نخست را دارند، خاطرنشان کرد: گیلان جز هفت استان برتر در حوزه رسانه است و با 99 پایگاه خبری بعد از تهران رتبه دوم کشوری را داریم.

وی روزنامه‌ها استان را از قدیم زبان زد عام و خاص برشمرد و گفت: سرعت انتقال خبرهای حساس در گیلان زیر 5 دقیقه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به چالش تمرکز و انسجامی در مبحث پرداخت یارانه مطبوعات از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: علاوه بر تمرکز و انسجام مطبوعات گیلان با اشتراک و یارانه و بیمه دچار مشکلات و چالش‌هایی هستند.

فاضلی به پرداخت حق بیمه تکمیلی اصحاب رسانه از سوی استاندار اشاره داشت و گفت: باید در سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک بازبینی در بخش مطبوعات لحاظ شود.

وی از برگزاری نمایشگاه ملی مطبوعات در منطقه آزاد انزلی خبر داد و گفت: فضای رسانه در استان باز و آزاد است و سعی شده در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید حرکت کنیم.

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام