زمین‌لرزه گیلان را لرزاند/جزئیات زلزله در گیلان و آمادگی مسئولانزمین‌لرزه گیلان را لرزاند/جزئیات زلزله در گیلان و آمادگی مسئولان
22 آبان 96 - 01:17

گیلان آنلاین: دقایقی پیش زمین‌لرزه گیلان را لرزاند. امواج زمین لرزه تا گیلان هم رسید که در تصویر زیر امواج این لرزه کاملا مشهود است.

 

 

 

گیلان آنلاین: دقایقی پیش زمین‌لرزه گیلان را لرزاند. امواج زمین لرزه تا گیلان هم رسید که در تصویر زیر امواج این لرزه کاملا مشهود است.

علاوه بر شهر رشت، مردم در شهرهای لاهیجان، رودسر، آستارا، تالش و بندرانزلی لرزش زمین را احساس کردند.

همچنین ساعاتی پیش شاهد وقوع زمین لرزه در استاهای هرمزگان در حوالی کنگو به بزرگی 3.9 و کرمانشاه در حوالی ازگله به بزرگی 4.5 ریشتر به وقوع پیوست.

در آخرین آمار اعلام شده از طرف مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران زمین‌لرزه در ساعت 22 امشب در حوالی ازگله کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگی 7.3 ریشتر این استان و استان‌های همجوار را لرزاند.

طبق اعلام مدیرکل مدیریت بحران گیلان خسارتی تا به این لحظه گزارش نشده است.

غلامی، معاون جمعیت هلال احمر گیلان نیز گفت: کانون زلزله در کشور عراق بوده است، لرزش در برخی مناطق کشور و استان گیلان بسیار خفیف احساس شده لذا هیچ نگرانی‌ وجود ندارد و هیچ پیش‌بینی‌ نیز برای تداوم زلزله انجام نشده است.

وی افزود: نیروهای امدادی هلال‌احمر گیلان فراخوان و در آماده‌باش کامل هستند لذا مردم هیچ استرسی نداشته باشند.

عباس صابر درودخانی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به زلزله اخیر حس شده در گیلان اظهار کرد: بر اساس آماری که موسسه ژئوفیزیک ایران ارائه کرده کانون زلزله در شهر سلیمانیه عراق بوده است.

وی با اشاره به تأثیر زلزله مذکور در استانی‌های غربی کشور افزود: با توجه به سنگینی و نزدیکی برخی از شهرهای ایران با کانون زلزله شهرهایی همچون کرمانشاه به‌شدت لرزیده‌اند اما هنوز آمار رسمی از میزان خسارت‌ها منتشرنشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان بابیان اینکه شدت زلزله در استان هم با میزان کمتری حس شده، گفت: زمین‌لرزه در گیلان تحت تأثیر زلزله عراق است و با توجه به فراوان بودن زلزله در عراق در این استان هم احساس شده است.

صابر زلزله عراق را ازجمله زلزله‌های بزرگ برشمرد و گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ آماری از خسارت‌های احتمالی گیلان منتشرنشده و فکر هم نمی‌کنیم خسارت‌هایی واردشده باشد.

وی بر ضرورت حفظ آرامش شهروندان گیلانی تاکید کرد و گفت: تقاضای همه متصدیان ستاد مدیریت بحران گیلان حفظ آرامش مردم استان هست و امیدواریم برای همه شهروندان ایرانی و عراقی خسارت‌های چندانی وارد نشده باشد.

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام