فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان صومعه سرا معرفی شد
24 آبان 96 - 19:36

گیلان آنلاین: سرهنگ «عبدالعلی شعبانی» طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان صومعه سرا معرفی شد.

 

 

 

گیلان آنلاین: سرهنگ «عبدالعلی شعبانی» طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان صومعه سرا معرفی شد.

 ظهر چهارشنبه با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی مراسم تودیع  معارفه فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان صومعه سرا در سالن شهید آوینی مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا برگزار شد.

فرماندار صومعه سرا در این مراسم یکی از فاکتورهای توسعه یافتگی هر جامعه ای را وجود امنیت برشمرد و گفت: وجود امنیت سبب می شود یک کشور در حوزه های مختلف اعم از اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و روانی شاهد رشد و توسعه باشد.

علی فتح اللهی با بیان اینکه وجود امنیت سبب می شود که فکر و امید به آینده در هر جامعه ای رشد کند، افزود: رونق اقتصادی، جذب سرمایه گذاری، افزایش اشتغال و امید به زندگی از نتایج وجود امنیت است.

ضرورت مشارکت مردم در حوزه های مختلف

وی در ادامه یکی از نقش آفرینان عرصه امنیت را نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت : به واسطه اقدامات موثر نیروی انتظامی، دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی در ناامن ترین منطقه جهان امن ترین کشور جهان محسوب می شویم.

فرماندار صومعه سرا با تأکید بر ضرورت وجود همکاری و مشارکت همگان برای ایجاد این امنیت، تصریح کرد: نباید انتظار داشته باشیم که تنها نیروی انتظامی، دستگاه های اطلاعاتی نظامی برای امنیت فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه مشارکت همه مردم و دستگاه ها در این حوزه بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: در هر کجایی که مرد مشارکت داشته اند شاهد نتایج مثبت و خوب بوده ایم.

فتح اللهی ضمن قدردانی از همکاری و همدلی اعضای شورای تأمین شهرستان صومعه سرا، تصریح کرد: این اعضا تلاش کردند تا اقداماتشان در راستای رفع دغدغه های مردم باشد.

وی همچنین به بصیرت، آگاهی و بینش بالای مردم شهرستان صومعه سرا نیز اشاره کردو افزود: این آمادگی در بین مسئولان شهرستان صومعه سرا وجود دارد تا با اختصاص اعتبار در زمینه فضاهای اداری نیروی انتظامی همکاری لازم را انجام دهند.

لزوم مقابله با جبهه گسترده فرهنگی دشمن

در ادامه این مراسم امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه سه نوع جهاد وجود دارد، اظهار کرد: جهاد اصغر مبارزه با جبهه دشمن، جهاد اکبر مبارزه با مبارزه با نفس و جهاد کبیر که در چند سال اخیر بسیار از سوی مقام معظم رهبری بر روی آن تأکید شده مبارزه با جبهه گسترده فرهنگی دشمن است.

حجت السالام اسماعیل صدیقی با اشاره به اینکه براساس روایات دجالی در آخرالزمان در جهان حاضر می شود، افزود: براساس همین روایات گفته شده که این دجاله از مادری یهودی با یک چشم به دنیا می آید که غذایش به اندازه تمام کوه های عالم است.

وی با بیان اینکه این دجاله یک امر گسترده فرهنگی است که فریاد خدایی سر می دهد و خلقی به اندازه کوه های دنیا غذای او هستند و بر روی آنها تأثیر می گذارد، گفت:متاسفانه این امر فرهنگی شرق و غرب را تحت تأثیر گذاشته و در حال حاضر نیز در خانه های برخی از مومنان نیز وارد شده است.

امام جمعه صومعه سرا با اشاره به اینکه باید برای مقابله با این امر گسترده فرهنگی دشمن دست به دست هم دهیم، تصریح کرد: در این حوزه بیشترین مسئولیت بر عهده افرادی است که کارهای فرهنگی انجام می دهند.

وی همچنین با تأکید براینکه برای انجام برنامه های فرهنگی نیازمند امنیت هستیم، ادامه داد: نیروی انتظامی یکی از ارگان هایی است که در زمینه ایجاد امنیت برای این حوزه می تواند نقش آفرین باشد.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از سرهنگ «اردشیر آقاجانی» فرمانده سابق نیروی انتظامی صومعه سرا، «عبدالعلی شعبانی» به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان معرفی شد. / مهر

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام