آزادسازی ۱۳ روستا در مناطق الجزیره عراق
25 آبان 96 - 09:13

گیلان آنلاین: منابع عراقی از آزادسازی ۱۳ روستا در چارچوب عملیات آزادسازی مناطق الجزیره و أعالی الفرات خبر دادند.

 

 

 

گیلان آنلاین:  واحد رسانه جنگ عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور، طی 3 روز گذشته، 13 روستا را در چارچوب عملیات آزادسازی مناطق الجزیره و أعالی الفرات، از لوث تروریست‌های داعشی آزاد کرده‌اند. 


بر اساس این بیانیه، نیروهای امنیتی عراق، روستاهای جرن‌الجزیره، التاجه، الجدیش، الدیر، الخور، العجامیه، البودیه، الصمه، البیضه، الجعبریه، الحسانیه، جبیل، و السمسمیه در شمال رود فرات را از لوث تروریست‌های داعشی آزاد کردند.در این بیانیه آمده است که در پی عملیات نیروهای امنیتی عراق، 6 خودروی بمب‌گذاری شده منفجر شد و 10 خودروی حامل رگبار و عناصر داعش منهدم شد.

بر اساس این گزارش، نیروهای عراقی همچنین در این عملیات بیش از 100 بمب را خنثی و بیش از 45 تروریست را به هلاکت رساندند و این در حالی است که پیشروی آن‌‌‌ها به سمت شهرستان "راوه"، همچنان ادامه دارد.حسین علی، فرماندار راوه پیش از این از فرار دسته جمعی تروریست‌های داعشی از این شهر به سمت مرزهای سوریه خبر داده بود.

نیروهای امنیتی عراق از اکتبر گذشته عملیات گسترده ای را برای آزادسازی ناحیه الرمانه و شهرستان راوه در غرب استان الأنبار آغاز کردند.راوه آخرین منطقه تحت اشغال داعش در استان الأنبار به شمار می‌رود.
 
 
 
منبع: تسنیم
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام