جمع‌آوری چند ساعته دست‌فروشان کتاب در انقلاب!
25 آبان 96 - 14:36

گیلان آنلاین: اعضای شورای شهر در حالی از راسته کتابفروشان انقلاب بازدید کردند که در طرح یک‌روزه تمام دست‌فروشان کتاب جمع‌آوری شده بودند. این در حالی است که این افراد بلافاصله بعد از پایان بازدید بدون مزاحمت به فروش کتاب مشغول بودند.

 

 

 

گیلان آنلاین روز گذشته تعدادی از اعضای شورای شهر تهران، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و جمعی از کتابفروشان و ناشران به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار از راسته فرهنگی خیابان انقلاب اسلامی بازدید کردند و در ادامه در یکی از فروشگاه‌های کتاب این منطقه جلسه‌ای با تعدادی از ناشرین برگزار کردند.

اما نکته قابل تامل در حاشیه این دیدار وقتی رخ داد که به گفته شاهدان عینی و کتاب‌فروشان در روز بازدید اعضای شورای شهر خبری از دست‌فروشان کتاب که در منطقه‌ای وسیع در محدوده انقلاب بساط فروش کتاب برپا می‌کنند نبود و به جای آن‌ها ماشین‌های رفع سدمعبر شهرداری در خیابان‌های و مکان‌هایی که این افراد بساط می‌کردند مستقر بودند.

یکی از کتاب‌فروشان که در جریان این دیدار بود به خبرنگار فارس گفت: این که اعضای شورای شهر وقتی برای بازدید از راسته کتاب‌فروشان در خیابان انقلاب گذاشتند ارزشمند و بسیار خوب است ولی این باید این بازدید بدون روتوش و بزک‌کردن ماموران باشد.

وی ادامه داد: اگر اعضای محترم شورای شهر بدون تشریفات و اعلام قبلی سری به این منطقه بزنند خواهند دید که از محدوده چهارراه ولیعصر تهران تا خیابان انقلاب دست‌فروشان کتاب بدون هیچ مزاحمتی از سوی ماموران شهردای و نیروی انتظامی مستقر هستند و شبانه‌روز در حال فعالیت هستند. حال چه شده که برای یک بازدید تشریفاتی این‌ها جمع می‌شوند را باید از مقامات مسئول پرسید.

کتاب‌فروش دیگری که چند بساط کتاب‌فروشی روبروی مغازه وی مستقر هستند نیز در این باره گفت: بارها به شهرداری و نیروی انتظامی برای جمع‌آوری این کتاب‌فروشان مراجعه کردیم ولی نتیجه‌ای نگرفتیم و به یکباره روز چهارشنبه دیدیم که خبری از اینها نیست که با بازدید اعضای شورای شهر مشخص شد جریان چیست چرا که اگر شما امروز صبح به خیابان انقلاب بیایید خواهید دید که این افراد در همان مکان‌های همیشگی مستقر هستند و کتاب‌های عمدتا ممنوعه و غیرقانونی خود را به فروش می‌رسانند.

این کتاب‌فروش کتاب: با تاسف دیدیم که وقتی اعضای شورای شهر منطقه را ترک کردند بساط دست‌فروشان کتاب مجددا در مناطق و محدوده‌های قبلی برقرار شد.

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام