افتخارآفرینی مخترع نوجوان گیلانی در نمایشگاه بین‌المللی اختراعات آلمان
25 آبان 96 - 15:16

گیلان آنلاین: اختراع دانش‌آموز سال سوم ابتدایی مدرسه پیشگامان ناحیه دو رشت، در نمایشگاه بین‌المللی اختراعات آلمان، مدال برنز این نمایشگاه را از آن خود کرد.

 

 

 

گیلان آنلاین: اختراع دانش‌آموز سال سوم ابتدایی مدرسه پیشگامان ناحیه دو رشت، در نمایشگاه بین‌المللی اختراعات آلمان، مدال برنز این نمایشگاه را از آن خود کرد.

رضا پوررحیمی، دانش‌آموز سال سوم ابتدایی مدرسه پیشگامان ناحیه دو رشت، در نمایشگاه بین‌المللی اختراعات آلمان، در طبقه بندی اختراعات حوزه سلامت و بهداشت، مدال برنز این نمایشگاه را از آن خود کرد.

طرح مسواک سر، که قابلیت تمیزکنندگی موی سر از ذرات ناخواسته در لابه لای آن را دارد، طی جلساتی که در معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد و پس از بررسی‌های به عمل آمده، مورد تایید و حمایت قرار گرفت و بعنوان وسیله‌ای که نمونه خارجی و داخلی ندارد، از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ثبت اختراع گردید.

اختراع مسواک سر، بعد از انتخاب در جشنواره رویش که به همت مرکز مخترعین و نخبگان استان اردبیل برگزار شد، با شرکت در فستیوال آسیا اقیانوسیه در کشور هند، موفق به کسب مقام سوم جهانی شد.

این طرح با حضور در نمایشگاه بین‌المللی اختراعات آلمان ( IENA 2017 )، که در آن، بیش از 20 کشور جهان شرکت داشتند، پس از چندین مرحله داوری و بصورت غیرحضوری توانست برای مخترع نوجوان خود "رضا پوررحیمی"، افتخار آفرین باشد و کسب مقام سوم و دریافت مدال برنز این نمایشگاه را به ارمغان بیاورد.

گفتنی است؛ نمایشگاه بین‌المللی اختراعات آلمان ( IENA 2017 )، با حمایت فدراسیون جهانی مخترعین IFIA در محل دایمی نمایشگاه شهر نورنبرگ برگزار شد. / ایسنا

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام